Joeri Heerkens (19) kwam deze zomer naar Amsterdam. Bij Jong Ajax hoopt hij zich te ontwikkelen tot de toekomstig keeper van het eerste elftal. We spraken hem na afloop van het thuisduel met ADO Den Haag (1-3) over zijn ontwikkeling, zijn leermeesters en de Champions League.
Hey, Joeri! Hoe beleefde jij de wedstrijd vanuit je doel?
“Het is balen. We speelden niet goed met z’n allen. Er waren veel momenten. Echt heel veel. Er waren ook situaties waarbij ik het zelf beter moest doen. We zitten in een proces. Maar goed, daarom maakte ik deze stap. Om mezelf uit te dagen. Het zou geen goede stap zijn als alles nu al vlekkeloos verloopt.”
Het was op bepaalde momenten echt jongens tegen de mannen, hè?
“Er zaten veel jongens bij die hun debuut maakten en sommigen speelden niet op hun eigen positie. ADO is een heel ervaren ploeg, heeft kwaliteit en is goed in de duels. Wij waren overal minder in.”
De wind hielp ook niet mee. Had je daar veel last van?
“Vooral de eerste helft was het met hoge ballen heel lastig. Mijn lange ballen kwamen gewoon terug. Dat hoort erbij. Op zo’n moment hoeft het niet altijd mooi. Dan is het overleven.”
Die tweede goal leek er wel in te waaien…
“Volgens mij was het een voorzet, een chip bij de tweede paal. In eerste instantie gaat de bal naar de tweede paal, maar opeens neemt de wind ‘m mee en waait-ie het doel in. Toen de bal boven me was, kon ik er niet meer bij. Ik moet ‘m nog terugzien, om te checken of m’n positie wel goed was.”
Je bent nu een paar maandjes bij Ajax. Bevalt het?
“Ja, zeker! Ik word goed uitgedaagd. Ik kan nog veel mooie stappen zetten. Dat is het belangrijkste.”
Met Remko Pasveer en Vitezslav Jaros heb je twee ervaren keepers bij het eerste elftal. Leer je veel van ze?
“Absoluut! Van allebei leer ik ontzettend veel. Remko is ervaren, leest het spelletje heel goed en is een harde werker. Jaros heeft ook veel kwaliteit. Met hem kan ik Tsjechisch praten. Dat is wel grappig. Niemand verstaat ons dan, haha!”
Je zei eerder dat het je doel is volgend jaar bij het eerste elftal onder de lat te staan. Loopt dat volgens plan?
“Dat is te vroeg om te zeggen. Het is een proces. Natuurlijk hoop je dat het vanaf het begin vlekkeloos verloopt, maar eigenlijk is het een goed teken dat nog niet alles perfect gaat. Nu ben je aan het leren en jezelf aan het ontwikkelen. Op bepaalde momenten voelt dat kut, maar later kijk je erop terug en ben je blij dat het is gebeurd. Dat helpt je verder.”
Er volgt woensdag een mooi moment voor je. Dan zit je op de bank bij het Champions Leagueduel met Internazionale. Kijk je daar naar uit?
“Het is nog even afwachten of ik op de bank zit, want vrijdag volgt Willem II-uit alweer. Maar ik ben er woensdag sowieso bij! Het is prachtig. Ik weet nog goed dat we thuis die Champions Leaguecampagne van Ajax in seizoen 2018/2019 volgden. Toen beleefde ik het gigantisch. Ik heb er heel veel zin in dat nu zelf mee te maken.”
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES