Blog

Hoe nieuwe publiekslieveling zorgt voor lawinegevaar in Alpen

De Conference League is op sportief vlak niet alleen een zege voor Ajax, maar ook voor fanatieke Ajacieden die hun club graag achterna reizen. Het derde Europese clubtoernooi brengt je op plekken waar je normaal gesproken niet zo snel komt. Ditmaal is Sion de bestemming!

21 augustus 2026 - 11:23
Blogsioaja800
Onze fotograaf was ook in vorm! © De Brouwer

In alle eerlijkheid had ik nog nooit van FC Sion gehoord. Ik word wel eens gekscherend een wandelende voetbalencyclopedie genoemd, maar bij de Zwitserse competitie denk je toch snel aan FC Basel, BSC Young Boys of Grasshopper Club Zürich. Een rondje Google leert me dat de supporters van Sion niet alleen uit het stadje komen, maar uit de gehele vallei. 

Sion is een charmant stadje om in de zomer te bezoeken, met knusse straatjes, gezellige terrassen en een prachtig uitzicht op de bergen. De grap dat we als een (Patrick) Berg tegen de wedstrijd op zien, is dan al snel gemaakt. Verder zijn ‘Merci’, ‘Une bière’ en ‘Je ne parle pas français’ zo ongeveer de meest uitgesproken woorden op deze trip. 

Op de wedstrijddag wandelen we in een halfuurtje naar Stade de Tourbillon. Het is dat we een grote sliert aan voetbalshirtjes volgen, want verder doet de omgeving niet per se vermoeden dat er elk moment een stadion kan opdoemen. We zien grote flats en een paardenmanege. Onderweg wensen een aantal supporters van Sion ons succes. Dat zijn altijd mooie dingen. 

Vanuit het uitvak heb je een prachtig uitzicht op een berg met daarop een kasteel. Als de zon langzaam ondergaat, levert dat fraaie plaatjes op. Toch doet de ingang van het bezoekersvak meer denken aan een Berlijnse bunker. Het grauwe beton is amper meer zichtbaar door de vele stickers en graffiti. Op de thuistribunes spotten we best veel wit-rood-wit. 

Scoren gaat Arokodare beter af dan juichen. Door de mislukte sliding op zijn knieën komt er nu ergens in de Alpen een lawine naar beneden.

Als de wedstrijd begint, zie ik links en rechts gefrustreerde gezichten op telefoonschermpjes verschijnen. Schijnbaar gaat er iets niet goed met de stream van KIJK. Lekker dan. Leg je vijf euro neer voor een potje van Ajax en dan werkt het niet… Via een Facetimeverbinding krijgen de Ajacieden in Nederland toch iets mee van het eerste kwartier. Met de hartelijke salutations aan die natnek van een Chris Woerts! 

De fanatieke supporters van de thuisploeg laten zich goed horen en zien met een uitstekende sfeeractie. Het uitverkochte uitvak blijft uiteraard niet achter. Er is een fijne tifo-actie, met veel wit-rood-wit vlagvertoon en een doek met de tekst ‘Waar je ook gaat, ik volg je overal’. En zo is het maar net. Het is wel gelijk het hoogtepunt van de eerste helft. 

Gelukkig herpakt Ajax zich na rust. We gaan van vloeken bij de 2-2 naar over elkaar heen buitelen bij de 2-3. Zo snel kan het gaan! Tolu Arokodare – cultheld in wording – viert zijn treffer met de uitzinnige Ajaxsupporters. Scoren gaat hem wel beter af dan juichen. Door de mislukte sliding op zijn knieën komt er nu ergens in de Alpen een lawine naar beneden. 

Arokodare is ook na afloop de gevierde man. De spits moet uitlopen, waarbij hij hartstochtelijk wordt toegezongen door Ajaxsupporters. “Tolu, Tolu, Tolu!” In eerste instantie heeft hij het niet door, maar na wat grappig bedoeld boegeroep, volgt een fijne wisselwerking met het uitvak. Een nieuwe publiekslieveling is geboren. 

Met een uiteindelijk prima uitslag verlaten we Stade de Tourbillon. Sommigen Ajacieden zetten gelijk koers richting hun auto, om dezelfde nacht nog naar Nederland te rijden. Anderen ploffen neer in kroegjes. Het was weer een mooie trip. Hopelijk volgen er daar nog veel van. 

Merci, Sion!

Aanbevolen
We presenteren een ronduit heerlijk XL-fotoverslag van FC Sion - Ajax

Word vanaf €20,-* lid tot einde seizoen 2026/2027

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >