Nieuws

Weghorst na nieuwe tik: ‘Moeten bepaalde volwassenheid gaan tonen’

De ellende bij Ajax houdt aan. Op bezoek bij Sparta speelde de ploeg van John Heitinga op het nippertje met 3-3 gelijk. Wout Weghorst miste een bepaalde mate van volwassenheid en persoonlijkheid bij zijn teamgenoten.

04 oktober 2025 - 19:19
Weghorstspaaja800
Weghorst baalde na afloop als een stekker. © Pro Shots

De frustratie spat van Weghorst af als hij voor de camera van ESPN verschijnt. De spits is niet te spreken over hoe Ajax aan de tweede helft begon. “In een tijdsbestek van tien tot vijftien minuten maakt Sparta het je verschrikkelijk lastig. Uiteindelijk kom je terug en pak je een punt, maar dit is gewoon heel teleurstellend.”

Waar het teleurstellende spel aan lag? Weghorst noemt termen als ‘vertrouwen’ en ‘vrij zijn’. “Het is een repeterend verhaal. We leggen bij vlagen goed voetbal op de mat, maar het is ook allemaal heel kwetsbaar. Vanuit simpele, onnodige en klungelige momenten lijd je balverlies. Daarmee help je tegenstanders in de wedstrijd.”

Aanbevolen
Heitinga voelt intern vertrouwen: ‘Ik ga voor Ajax door het vuur’

“Het gaat om de details,” vervolgt Weghorst. “Bij die tweede goal bijvoorbeeld. Dan gaat het om het wel of niet doordekken van de back. Daar maken we afspraken over. Uiteindelijk moet je een bepaalde volwassenheid en persoonlijkheid gaan tonen. Dat je op momenten weet wat er wordt gevraagd.”

Zorgen over het spel maakt Weghorst zich niet, maar wel over de punten die Ajax verspeelt. “Je stond er goed bij. Dan is dit weer duur puntenverlies. We moeten eerlijk zijn. Het voetbal wat je nastreeft, is vele malen beter dan je hier op de mat legt. Iedereen wil beter voetballen, maar op dit moment krijgen we het niet voor elkaar. Dat het beter moet, is duidelijk.” 

Aanbevolen
Baas na nieuwe sof: ‘We staan honderd procent achter de trainer’

Word vanaf €15,-* lid tot einde seizoen 2025/2026

Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >