Ajax is definitief klaar in de Champions League. De ploeg is gewogen en te licht bevonden. Die conclusie trekt ook Fred Grim, nadat in het laatste groepsduel met 2-1 werd verloren van Olympiakos Piraeus.
“Als we terugkijken op de gehele competitiefase, dan overheerst het gevoel dat we niet goed genoeg zijn om in de Champions League van waarde te kunnen zijn,” is de eerlijke conclusie van Grim, die zijn ploeg met zes punten op plek 32 zag eindigen. “Al hebben we wel stappen gezet. Daar moeten we als club zijnde mee aan de slag richting volgend seizoen.”
Hoe ver Ajax verwijderd is van het niveau om tijdens een nieuwe voetbaljaargang wel de groepsfase te overleven, vindt Grim moeilijk in te schatten. “We speelden tegen clubs van een behoorlijk niveau. Dat we nog stappen moeten maken, lijkt me duidelijk. We missen volwassenheid, zakelijkheid en routine. Het is zaak te verbeteren in duelkracht en mannelijkheid.”
Grim zag Ajax tegen Olympiakos goed beginnen aan de wedstrijd, maar zijn ploeg vergat zichzelf te belonen. “Dat is best frustrerend,” aldus de coach, die tevreden was over het getoonde spel in de eerste helft en het feit dat de afspraken goed werden nagekomen. “Maar dan gaat het erom dat je een goal maakt uit de paar kansen die je krijgt. Daarin moeten we effectiever en meedogenlozer zijn.”
Het hart van de verdediging werd gevormd door Youri Baas en Josip Sutalo. Laatstgenoemde kreeg vanwege zijn ervaring de voorkeur boven Aaron Bouwman. Een bewuste keuze van Grim, die wist dat Olympiakos twee geslepen spitsen voorin heeft lopen. Toch ging het vrij snel na rust mis. Zoals wel vaker dit seizoen. De tweede helft was amper begonnen of de bal lag achter Vitezslav Jaros.
Het is om gek van te worden. Daar is Grim, die een verklaring schuldig moet blijven, het mee eens. “Bij de eerste tegengoal werd niet kort genoeg gedekt en die tweede viel uit een hoekschop. Er zijn geen scheldwoorden gevallen, maar ik heb wel aangegeven dat we de tweede helft niet goed uit de kleedkamer kwamen. Dat moet anders, want dit is nu al een paar keer gebeurd. We moeten kijken waar het aan ligt. Dat proberen we boven tafel te krijgen.”
De focus van Grim en zijn ploeg kan nu vol op de eredivisie. De oefenmeester vertelt dat hij van de club als opdracht meekreeg zo hoog mogelijk te eindigen. Het liefst op de tweede plaats. Kortom, de jacht op Feyenoord moet worden vervolgd. Te beginnen zondag, wanneer de uitwedstrijd tegen Excelsior op het programma staat.
Vrij snel daarna sluit de transfermarkt. De laatste tijd lezen we veel geruchten over mogelijke aanwinsten, maar van witte rook is vooralsnog geen sprake. “Dat is geen reden tot paniek. Ik weet dat de club bezig is op allerlei niveaus. We spelen momenteel veel wedstrijden, waar mijn focus op ligt. Zodra iets definitief is, hoor ik dat. Vooralsnog is dat niet geval.”
Zodoende wil Grim vooralsnog niks zeggen over het waarschijnlijke vertrek van Remko Pasveer naar Heracles Almelo, hoewel Davy Klaassen iets verderop al aangaf diens vertrek jammer te vinden. Wel richt Grim zich nog even tot de supporters, die vanwege het vijfentwintigjarig jubileum van Ultras Amsterdam een fantastische sfeeractie optuigden.
“Ik keek vol bewondering naar de spandoeken. Geweldig gemaakt! Het was een Champions League-avond waarop de sfeer geweldig was en het publiek echt achter de ploeg stond. Daar zijn we als Ajax zijnde heel blij mee.”
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES