Tolu Arokodare begon donderdag tegen FC Sion (5-3) in de basis. Hij nam twee treffers voor zijn rekening. Marcos Leonardo viel een halfuur in. Míchel Sánchez ging na afloop in op de spitsendiscussie die uiteraard gaande is.
De trainer kreeg tijdens de persconferentie de vraag of de basisplaats van Arokodare te maken had met de energie die hij brengt. “Ik hou er niet van over individuele spelers te praten,” reageerde Sánchez kalm. “Ik praat liever over de energie van de ploeg in z’n geheel, maar Tolu is uiteraard iemand met ongelooflijke eigenschappen binnen de zestienmeter.”
“Daarom wilden we hem ook graag bij Ajax hebben,” vervolgde Sánchez zijn verhaal. “Maar energie is een collectieve kwestie. Die voelde ik overigens niet alleen op het veld, maar ook op de tribunes.”
Op de vraag of Arokodare, die zich nu al heeft ontpopt tot publiekslieveling, zijn eerste spits is, ging Sánchez niet in. “Ik vond dat Tolu en Leonardo allebei goed speelden. Het halfuur waarin Leonardo inviel, was hij heel actief, beweeglijk en scherp in de zestien. Het was voor het eerst dat ik hem zo zag. Tolu brengt goede energie in de ploeg en beïnvloedt het positiespel anders dan Leonardo.”
Actief en beweeglijk of niet, Leonardo had wederom moeten scoren, maar liet dat na. Vooral voor hemzelf was dat hartstikke zonde. Sánchez maakt zich daarover geen zorgen. “Als we de kansen blijven creëren die we creëerden, gaat hij echt scoren. Daar heb ik alle vertrouwen in. Hij gaat een hele belangrijke speler voor ons worden.”
We zagen hoe Sánchez zijn Braziliaanse spits na het laatste fluitsignaal opzocht. De aanvaller miste wat kansen en kon kennelijk wel een knuffel gebruiken. “Hij kreeg twee tot drie grote kansen. Spitsen worden beoordeeld om hun doelpunten, maar Leonardo moet de tijd krijgen. Hij moet ook rustig blijven. Hij staat onder druk, maar ik geloof in hem.”
Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES