Nieuws

Onderhoudswerk maakt Johan Cruijff Arena weer stukje fraaier

Er gebeurt echt van alles wat betreft onderhoud in ons stadion. Ditmaal zagen we mannen met kwasten op de eerste ring van de oostelijke tribune. We vroegen bij de Johan Cruijff Arena na wat ze allemaal aan het doen zijn. Een overzicht!

21 april 2026 - 15:41
Schilderwerk 1200
Deze betonwandjes zijn keurig geschilderd. © Ajax Life

Op de eerste ring van de oosttribune worden de looppaden opnieuw gecoat. Verder krijgt een grauwe betonnen wand een mooie antraciet kleur. Precies zoals dit eerder aan de westzijde al gebeurde. Het ziet er in elk geval fraai uit. Een stukje onderhoud en verdere verfraaiing, zo blijkt uit navraag bij de Johan Cruijff Arena.

De werkzaamheden op Oost 1 zijn naar verwachting afgerond voor het eerstvolgende thuisduel van Ajax tegen PSV. Dit duel wordt op zaterdag 2 mei gespeeld. De stoeltjes die er tijdelijk af moesten voor het schilderwerk, worden op tijd teruggeplaatst. Supporters merken verder niks van het onderhoud.

In de Johan Cruijff Arena klust men er deze dagen sowieso lustig op los. Zo wordt momenteel ook een zwartkleurig ‘plafond’ met roodkleurige spotjes geplaatst boven Zuid 1. Daardoor is een deel van het grijze beton van Zuid 2 niet meer te zien.

Aanbevolen
Stoere monsterklus: Johan Cruijff Arena start aan schilderwerk torens

Grote stellingen zorgen dat bouwlui dit nieuwe plafond kunnen plaatsen. Het gaat hier om werkzaamheden die de akoestiek verder verbeteren. Deze verbetering wordt stadionbreed doorgevoerd. De spotjes kunnen, indien gewenst, meerdere kleuren licht uitstralen.

Tot slot zijn dapp’re schilders in opdracht van de Johan Cruijff Arena druk in de weer met het verven van de torens bij de lange trappenhuizen. De reden voor het groot onderhoud is simpel. De torens, met daarop de karakteristieke schotels, kregen in 2008 een laatste likje witte verf. Uit controles die het stadion afgelopen tijd liet uitvoeren, bleek dat schilderen opnieuw nodig is. Het is vooral een uitdagende klus voor de schilders.

Het schilderwerk wordt uitgevoerd met rope access. Of anders gezegd: met klimmers. Je ziet de komende periode dus regelmatig mensen aan de torens van ons stadion hangen. Zij voeren talloze werkzaamheden achter elkaar uit.

De torens worden eerst goed schoongemaakt, daarna geschuurd en vervolgens geschilderd. Je kunt je voorstellen dat hier per toren flink wat manuren in gaat zitten. De Johan Cruijff Arena telt immers vier van deze torens. Het werk startte op maandag 16 maart en loopt naar verwachting door tot en met donderdag 1 oktober. Dat zijn dus heel wat maanden.

Aanbevolen
Vijftien jaar derde ster: herbeleef magische dag op unieke manier

Word vanaf €7,50* lid tot einde seizoen 2025/2026

Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >