Ajax - AZ
Zaterdag 31 oktober
31/10
Eredivisie
Sánchez legt het Peinado nog één keer uit. © Pro Shots
01 november 2026 10.10 Door Jordy Haak

Sánchez blij met zege, maar niet met spel: ‘We voetbalden veel te defensief’

Een beroerde wedstrijd met een prima resultaat. Zo kunnen we AZ-thuis (1-0) het beste omschrijven. Ajax moest diep gaan voor de drie punten. Míchel Sánchez is tevreden over het resultaat en het karakter van zijn ploeg, maar niet over het vertoonde spel.

“AZ speelde veel beter voetbal en had de controle over de wedstrijd,” zo trapt de trainer zijn nabeschouwing in de perskamer van de Johan Cruijff Arena af. “Ik moet ze complimenteren, want ze speelden top. Wij speelden veel te defensief,” aldus Sánchez, die zegt dat Ajax daar niet zelf voor koos. “AZ legde hun voetbal aan ons op.”

“Ik genoot van de winst, maar niet van het spel,” vervolgt de trainer. “Er was een totaal gebrek aan controle. Daar kan ik niet van genieten. Wel ben ik blij dat we wonnen zonder ons beste voetbal te laten zien. Ik vind het fantastisch dat we karakter toonden en honderd procent gaven tot het einde. Je moet ook kunnen lijden.”

Ajax kwam in de eerste helft nog wel aan voetballen toe, maar na rust zagen we vooral hoe AZ in de aanval was. “Ik ben zeer tevreden over ons defensieve spel, maar dit is niet hoe ik het voor ogen heb. Ik wil hoog druk zetten en op de helft van de tegenstander spelen. AZ maakte het ons ontzettend lastig oplossingen aan de bal te zoeken.”

Dat had volgens Sánchez te maken met het gebrek aan diepte op de vleugels, waar Ajax veel personele problemen kent. “Daardoor zijn we te afhankelijk van ons spel door het midden. We konden de oplossing niet buitenom zoeken met individuen die daar het verschil maken. Abdellah Ouazane kan dat wel, maar hij had last van zijn heup en mist continuïteit.”

De periode van pijntjes, blessures en uitvalbeurten is aangebroken. Sofyan Amrabat speelde met een gevoelige lies, Jorthy Mokio keerde terug van ziekte en Julian Brandt moest zich vroegtijdig laten wisselen. Sánchez denkt dat zijn blessure meevalt. “Hij had aan het begin van de wedstrijd al last. Als hij sprintjes inzette, voelde Julian dat hij moest afremmen om een blessure te voorkomen. Het ziet ernaar uit dat het niet ernstig is.”

Viktor Tsygankov liep tegen Sparta (1-2) een blessure op en was er daarom zaterdag niet bij. “We weten niet precies wat het is, dus we moeten het aankijken. Caio Henrique, Anton Gaaei en Oliver Edvardsen zitten in de laatste fase van hun herstel. We hebben iedereen nodig. Er volgen woensdag en zondag weer twee moeilijke wedstrijden.”

Actueel

Blogs

Altijd op de hoogte?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op sociale media

    Luister naar de Ajax Life Podcast!

    Voor en door supporters

    Lekker luisteren, gewoon doen!

    Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden!

    vanaf €15,- tot einde seizoen

    Jouw voordelen

    • Welkomstcadeau

    • Tijdens evenementen dichtbij spelers

    • Heel veel korting, acties en prijzen

    • Voorrang bij kaartverkoop en

       nog veel meer!