Is het al zondag 14.30 uur? Dan staat de cruciale uitwedstrijd tegen Feyenoord op het programma. Haakt Ajax aan of juist af in de jacht op de tweede plek? Het verschil tussen de twee rivalen is vijf punten, met nog zeven wedstrijden te gaan. We beschouwen voor.
Geen protestacties
Robin van Persie heeft het meer dan moeilijk als hoofdtrainer van Feyenoord. Het ‘Robin, rot op’ uit Rotterdamse kelen vindt hij niet leuk. Om de boel nog een beetje vlot te trekken, gaat de inmiddels 78-jarige Dick Advocaat hem op de achtergrond bijstaan met raad en daad. Alles om het project Van Persie te laten slagen.
“Hij is relaxt en kritisch over ons gameplan,” zo vertelde Van Persie vrijdag. “We doen het al samen, dus dat is niet anders. Het is wel prettig dat iemand met zo veel ervaring met een extra paar ogen meekijkt. Hij is altijd positief, op elk moment. Als Dick wat wil doen, heeft dat altijd impact. Ik zie alleen maar positieve kanten. Ik vind het heel prettig om met Dick te kunnen sparren.”
Van Persie ligt onder vuur bij de eigen aanhang, maar roept Feyenoordsupporters op zondag massaal achter de eigen ploeg te gaan staan. “We moeten De Kuip aanzetten. We hebben het nodig dat de fans achter de ploeg gaan staan.” Supportersgroeperingen kwamen met eenzelfde soort boodschap. Er zijn zondag dan ook geen protestacties, zoals in de afgelopen weken wel het geval was.
De eveneens onder vuur liggende Feyenoorddirecteur Dennis te Kloese liet bij de NOS van zich horen. Hij vertelde dat Van Persie sowieso het seizoen afmaakt. “Wat er ook gebeurt,” voegde hij daar desgevraagd aan toe. De toekomst wijst vast snel uit in hoeverre dit standpunt houdbaar blijft.
Blessureleed in kwadraat bij Feyenoord
Van Persie, die de afgelopen weken openlijk met journalisten de discussie aanging over zijn functioneren, heeft bij het eerste elftal te maken met een waslijst aan blessures. Richting de confrontatie met Ajax stelde de coach te hopen dat hij elf spelers weet te vinden om de klassieker af te trappen. Niet iedereen speelt op zijn vertrouwde positie.
Een overzichtje van de blessures in De Kuip: Thomas Beelen, Gernot Trauner, Givairo Read, Shaqueel van Persie, Leo Sauer, Sem Steijn, Gijs Smal, Malcolm Jeng, Jeremiah St. Juste, Tsuyoshi Watanabe, In-beom Hwang en Bart Nieuwkoop. Mats Deijl is er niet bij wegens een schorsing. Het is op het gebied van blessures al maandenlang kommer en kwel in Rotterdam. Het ene na het andere poppetje valt om. Het lijken wel dominostenen.
Zijn concullega Oscar Garcia heeft op dat punt minder problemen. Het meeste recente blessuregeval betreft Youri Regeer. Hij viel uit met hamstringklachten tijdens het duel met Sparta (4-0). Ko Itakura en Oliver Edvardsen kunnen ook niet in actie komen. Bij Ajax is niemand geschorst.
Honderdste klassieker in Rotterdam
De klassieker kent een grote geschiedenis. Het is zondag alweer de honderdste keer dat Feyenoord en Ajax tegenover elkaar staan in Rotterdam. Duels tussen de twee rivalen werden niet alleen in De Kuip afgewerkt, want de wedstrijd werd ook tien keer aan de Kromme Zandweg en tweemaal op Het Kasteel gespeeld.
Als we kijken naar de confrontaties in Rotterdam in alle competities, dan is Ajax de baas. Van de 99 duels won onze ploeg er 39. Feyenoord zegevierde 35 keer in eigen stad, terwijl de klassieker op vreemde bodem 25 keer in een gelijkspel eindigde. Ajax stapte vorig seizoen ook met de volle buit van het veld. Dankzij goals van Kenneth Taylor en Jorrel Hato werd het 0-2.
In Amsterdam stond eerder dit seizoen de tweehonderdste editie van de klassieker op het programma. Die won onze ploeg met 2-0. Davy Klaassen – hij gaat zondag zijn negentiende (!) klassieker spelen – en Jorthy Mokio waren de doelpuntenmakers. De wedstrijd in De Kuip wordt de 201ste editie in een lange lijst met bijzondere duels.
Feyenoord en Ajax trappen zondag om 14.30 uur af in De Kuip. De wedstrijd staat onder leiding van Danny Makkelie, terwijl Rob Dieperink de VAR van dienst is. Voor Makkelie is het overigens pas zijn eerste eredivietopper van het seizoen.
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES