Nieuws

Weijs: ‘Dat Steur beste man was in klassieker, maakt mij ongelooflijk trots’

Wie een blikt werpt op de ranglijst van de Keuken Kampioen Divisie wordt daar vanuit Amsterdams perspectief niet vrolijk van. Jong Ajax is met slechts twaalf behaalde punten de hekkensluiter. Tegelijkertijd zag trainer Willem Weijs meerdere talenten aanhaken bij de hoofdmacht.

02 januari 2026 - 14:06
Weijs 1200
Weijs weet dat ontwikkelen het hoofddoel blijft. © Pro Shots

“Als je kijkt naar het aantal punten en de plek op de ranglijst, dan is dat iets wat ook wij Ajaxonwaardig vinden,” vertelt hij op het digitale thuis van de club. “Het is alleen goed om de context te schetsen: hoe het komt dat we dit aantal punten hebben en hoe we daarmee op deze plek op de ranglijst staan. Als club hadden we misschien wat voorzichtiger moeten zijn in het uitspreken van onze ambitie om in het linkerrijtje te eindigen. Ontwikkelen blijft immers het hoofddoel.”

In dat opzicht gaat het helemaal niet zo verkeerd. Het afgelopen halfjaar maakten Rayane Bounida, Sean Steur, Aaron Bouwman, Jorthy Mokio, Pharell Nash, Don-Angelo Konadu, Gerald Alders en Abdellah Ouazane allemaal minuten in het eerste elftal. De een meer dan de ander, maar het zegt veel dat de jonkies steeds nadrukkelijker op de deur kloppen.

“Iedereen speelt ergens voor. Als je kijkt naar hoeveel jongens er allemaal aansluiten bij Ajax 1, dan biedt dat kansen,” vervolgt Weijs. “Fred Grim heeft dat ook een paar keer aangehaald in een interview over bijvoorbeeld Steur. Dat betekent dus dat je in beeld bent.”

In het KNVB-bekerduel met Excelsior Maassluis (2-7) kwam veel samen. Ouazane maakte zijn debuut, terwijl ook de andere talenten bijna allemaal speeltijd kregen. “Weer een debutant, dat is mooi. Je zou kunnen zeggen dat het maar een bekerpotje tegen amateurs is. Maar voor mij is de echte graadmeter het verschil dat ze maken.”

Vooral dat laatste is belangrijk voor de oefenmeester. Hij haalt Steur daarbij aan als treffend voorbeeld. “In de klassieker speelt een zeventienjarige Steur en dat is een verschilmaker. Het gaat erom dat we jongens niet opleiden om mee te kunnen spelen bij Ajax 1, maar dat ze het verschil kunnen maken op Champions Leagueniveau. Dat Sean dan in de grootste wedstrijd van Nederland de beste man is op het veld, maakt mij ongelooflijk trots.”

Aanbevolen
Weghorst hoopt weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

“Dat Bouni op Champions Leagueniveau kan schitteren, dat maakt mij niet meer of minder trots dan dat Appie of Pharell debuteerden of wat dan ook. Maar echt impact maken is wel nog echt iets anders dan meespelen.”

Hoe de toekomst van deze Ajaxjonkies eruitziet, staat vooralsnog in de sterren geschreven. Weijs durft wel uit te spreken dat hij verwacht dat in deze lichting exceptioneel talent zit. 

“Het zijn geen eendagsvliegen. Ik denk op de eerste plaats dat ze exceptioneel zijn. Maar tegelijkertijd wil ik zeggen dat het voorspellen van een route van talent super ingewikkeld is. Er kan altijd iets gebeuren. Hun opleiding en ontwikkeling stopt nu nog niet. Wij praten er vaak over dat de meeste spelers vijftig wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie nodig hebben om te wennen aan het niveauverschil tussen jeugd- en seniorenvoetbal. Steur heeft er bijvoorbeeld minder nodig gehad. Dat is positief voor Ajax, maar dan ben je dus een uitzondering.”

Met het oog op de tweede seizoenshelft van Jong Ajax is Weijs positief gestemd. In de afgelopen zes maanden zag de trainer spelers worden verhuurd, aansluiten bij het eerste elftal en minuten maken in de Uefa Youth League. Dat vermoeilijkte het groepsproces en het inslijpen van een vaste speelwijze.

“Slecht resultaat haalt mijn plezier niet weg. Maar ondanks dat mijn hoofdtaak ontwikkelen is, ben ook ik een winnaar. Ik vind dat de jongens moeten leren hoe het is om bij Ajax te spelen. Bij Ajax spelen is synoniem aan winnen en aanvallend voetbal spelen,” legt Weijs uit.

“Wat ik hoop en ook wel een beetje verwacht is dat de jongens die nu zijn doorgestroomd naar Ajax 1, daar waarschijnlijk ook wel zullen blijven. Ik verwacht dat er niet heel veel meer terugkomt. Dat biedt ook kansen, want dat zou betekenen dat onze groep voor een groot gedeelte hetzelfde blijft. Ik hoop dat de jongens waarmee we dan gaan spelen zich steeds wat beter aanpassen aan de competitie. Waardoor ze beter in staat zullen zijn om de overwinningen over de streep te trekken,” aldus de trainer. 

Aanbevolen
KNVB deelt speelschema eredivisie tot einde seizoen

Word vanaf €7,50* lid tot einde seizoen 2025/2026

Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >