De mentale warming-up voor de klassieker begint altijd wat vroeger dan bij andere duels. Donny van de Beek heeft er zin in. “We gaan in ieder geval weer knallen.”
In gesprek met Goal is de middenvelder er niet meteen van overtuigd dat de wedstrijd vanavond in de Champions League, tussen Feyenoord en Shakhtar Donetsk, zondag positief uitpakt voor Ajax. “Dat Feyenoord doordeweeks speelt kan ook weer zijn voordelen hebben voor ons, maar dat hoeft ook niet per se. We moeten gewoon zorgen dat we zondag heel fit en scherp zijn, dan kunnen we er wel gebruik van maken."
Van zogenaamde Kuip-vrees is niet echt sprake bij de twintigjarige: “We moeten aan het voetballen komen, zodat we ons eigen spel kunnen spelen. Als we dat doen, heb ik er wel vertrouwen in. Het is toch fantastisch als iedereen je uitscheldt en tegen je is. Daar krijg ik alleen maar een boost van en dat heeft iedereen bij ons, denk ik wel.”
Aan de voorbereiding en focus kan het niet liggen. Vorig seizoen was dat iets anders, vindt Van de Beek. “Nu kunnen we normaal trainen. Vorig jaar moesten we wat meer rekening houden met alle wedstrijden die we doordeweeks speelden. Daardoor konden we niet zo hard trainen, maar dat kunnen we nu dus wel.”
Scoren in de klassieker is het beste wat een Ajacied kan overkomen, beaamt hij. “Ja, dat zou lekker zijn, we gaan in ieder geval weer knallen.”
Sluit je aan bij onze ruim 135.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES