Het uiterst wispelturige seizoen van Ajax dreigt dramatisch te eindigen. De uitgebluste Amsterdammers verloren in eigen huis met 2-1 van FC Utrecht. Daardoor is de vijfde plek op de ranglijst nu de harde realiteit. Dit viel zoal op.
Arena kleurt wit-rood-wit
Aan de oproep van verschillende groeperingen om in de clubkleuren naar het stadion te komen, werd goed gehoor gegeven. Dat zorgde ervoor dat de tribunes fraai wit-rood-wit kleurden. Op Zuid 1 maakte een tifo met verticale banen en vlaggen het plaatje compleet. Via deze weg spreken we nogmaals onze waardering uit naar de mannen en vrouwen die dit seizoen week in week uit voor prachtige sfeeracties zorgden. Hulde! Helaas had het niet de gewenste uitwerking op de spelers.
Basisplaats Gloukh
Oscar Garcia voerde één wijziging door ten opzichte van het duel met PSV. Ko Itakura maakte op het middenveld plaats voor Oscar Gloukh. “We wilden een speler met meer creativiteit in het laatste deel van het veld. Hij is een van de meest creatieve spelers die we hebben,” verklaarde de trainer. Gloukh kwam echter amper in het stuk voor. Maar goed, die vlieger ging voor wel meer spelers op.
Regeer heeft vizier niet op scherp
Dat hij koos voor meer voetbal in zijn basisopstelling zagen we terug aan de kansen die Ajax creëerde. Helaas zonder het gewenste resultaat. Vooral bij Youri Regeer stond het vizier niet op scherp. De middenvelder had de bal al na twee minuten voor het inschieten, maar stuitte op de uitkomende doelman Vasilis Barkas.
Tien minuten voor rust kreeg de middenvelder een nog veel grotere kans. Nadat Mika Godts van afstand op de paal schoot, belandde de rebound voor de voeten van Regeer. Voor een leeg doel leek scoren een koud kunstje, maar hij wipte de bal ruim over de lat.
Tussendoor kreeg Ajax meer kansen op de openingstreffer. Kasper Dolberg kwam een teenlengte tekort bij een voorzet van Anton Gaaei, die op zijn beurt fraai was diep gestoken door Godts. En Gloukh vuurde op de vuisten van Barkas.
Extra motivatie helpt niet
Of Garcia tijdens de rust de televisie op teletekstpagina 818 heeft gezet weten we niet, maar de standen op de andere velden waren Ajax gunstig gezind. Zo stond NEC op achterstand in Groningen, terwijl er bij het duel tussen Sparta en FC Twente nog niet was gescoord. Extra motivatie zou je zeggen.
Garcia trachtte met het inbrengen van Wout Weghorst en Davy Klaassen de wedstrijd naar zich toe te trekken, terwijl de spelers vanaf de tribunes steeds harder werden toegezongen. Aan het publiek lag het niet. Maar naarmate de minuten wegtikten, werd het voor Ajax steeds meer een race tegen de klok. Daar bleken de Amsterdammers dit seizoen al zo vaak niet best in. Ook nu liep de ballon weer leeg.
Plots zagen we weer volop fouten en slordigheden, terwijl Utrecht steeds dreigender werd. Bovendien ging alles in een tempo waar de urgentie totaal niet uit bleek. Een rampscenario ontvouwde zich toen de ingevallen Sean Steur en Davy Klaassen het bos in werden gestuurd en Niklas Vesterlund koppend de score opende. Gelukkig scoorde Weghorst uit een hoekschop razendsnel de gelijkmaker, maar Ajax had meer nodig.
Rampscenario ontvouwt zich
Eén doelpunt was het verschil tussen plek drie en plek vijf. Het doelpunt viel echter aan de andere kant. Het gebeurde in de 96ste (!) minuut. Oud-Ajacied Mike van der Hoorn kopte raak. Daarmee schoot Ajax zich heel lelijk in de voet. Een nederlaag met waarschijnlijk verstrekkende gevolgen.
Waar Ajax bij een zege derde had gestaan – en dus op een plek die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions League – is de ploeg nu juist afgezakt naar plek vijf. Een uitgelezen kans om te profiteren van een misstap van NEC ging verloren. Sterker nog, Twente passeerde op de ranglijst. En zo komen play-offs voor een ticket in de voorronde van de Conference League heel dichtbij. Zucht.
Maar eerst volgende week nog sc Heerenveen-uit...
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES