Ajax weet eindelijk weer wat winnen is. Met Oscar Garcia als nieuwe hoofdtrainer langs de lijn waren de fris voetballende Amsterdammers met 4-0 te sterk voor Sparta. We zaten zaten zowaar rustig op de tribune en werden weer eens vermaakt. Dit viel zoal op.
Basisplaatsen Tomiyasu en Konadu
Hoewel Ajax in de eredivisie aan een dramatische reeks wedstrijden bezig was, maakte de tweede trainerswissel van het seizoen toch weer nieuwsgierig hoe de Amsterdammers onder Garcia voor de dag zouden komen, waarbij iedereen zich allereerst hardop afvroeg of de Catalaanse oefenmeester rigoureuze wijzingen zou doorvoeren in de basisopstelling.
Dat bleek mee te vallen. Het meest in het oog springend waren de basisplaatsen voor Takehiro Tomiyasu en Lucas Rosa als respectievelijk links- en rechtsback. Don-Angelo Konadu stond in de spits bij afwezigheid van de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg, die kampte met buikklachten, begon op de bank. Steven Berghuis nam de rechtsbuitenpositie voor zijn rekening.
Steur heeft er zin in
Na een ietwat slordig begin, ging Ajax steeds vermakelijker voetballen met energie en soms ook fijne combinaties. Vooral aan de fris voetballende Sean Steur was te zien dat hij veel plezier had op het veld, terwijl Tomiyasu de nodige rust bracht aan de linkerkant.
Toch was de eerste grote kans voor Sparta. Uit een voorzet van Mitchell van Bergen had Tobias Lauritsen de bal voor het inkoppen, maar zijn poging ging naast. Daar ging een overtreding op Konadu aan vooraf, waar arbiter Rob Dieperink voor weigerde te fluiten.
Berghuis belangrijk
De openingstreffer viel gelukkig aan de andere kant. Berghuis zag zijn vrije trap van richting worden veranderd door Joshua Kitolano, waardoor Joël Drommel kansloos was. Een eigen doelpunt dus, maar wel de voorsprong voor Ajax.
Berghuis had even later wel zelf succes. Tomiyasu knokte zich op de linkerflank op karakter langs twee verdedigers. Via Steur belandde de bal bij Berghuis, die van dichtbij hard raak schoot.
Youri Regeer stond op dat moment niet meer op het veld. Hij greep halverwege de eerste helft naar zijn hamstring en verliet aangeslagen het veld. Sneu voor de middenvelder, wiens vervanger Jorthy Mokio overigens sterk inviel.
Ajax mist kansen voor leeg Zuid 1
Ajax speelde in de tweede helft traditiegetrouw naar Zuid. Althans, dat is een traditie wanneer de toss wordt gewonnen. Die vlieger ging ook ditmaal op, ondanks dat de F-side leeg was. Dat had alles te maken met de door de KNVB opgelegde straf naar aanleiding van het vuurwerkgedoe in de thuiswedstrijd tegen FC Groningen.
Ajax kreeg in de eerste vijf minuten na rust al een paar uitstekende kansen om het duel op slot te gooien, maar daar slaagde ploeg niet in. Mika Godts wilde alleen voor het doel de keeper omspelen, maar zag Drommel de bal wegtikken. Berghuis kreeg vlak daarna de bal net niet bij Konadu, die voor een leeg doel stond te wachten.
Pareltjes Klaassen en Godts
De mooiste goals van de avond bewaarde Ajax echter voor de slotfase. Eerst haalde Klaassen de trekker over na een splijtende pass van Godts. Vooral die assist was van grote schoonheid. Daarna zette de Belg zijn eigen naam ook nog op het scorebord. Hij kapte zijn tegenstander tureluurs, om vervolgens raak te schieten. Eindelijk werden we weer eens verwend met vier doelpunten.
Opvallende statistiek: ditmaal waren het niet de centrale verdedigers die het meeste aan de bal kwamen. Wie wel? Tomiyasu, Berghuis en Godts. Laatstgenoemde had ook de meeste succesvolle tackles.
Inhaalrace
Ajax had de zege op Sparta keihard nodig. In de strijd om de felbegeerde tweede plaats moet immers een gat worden gedicht met zowel Feyenoord als NEC. Temeer nu de club uit Nijmegen zaterdag met 3-2 te sterk was voor PSV.
De Amsterdammers hervatten de inhaalrace volgende week zondag met de klassieker. Misschien wel een sleutelduel, maar dat is voor later. Nu koesteren we we de zege op Sparta. Eindelijk weer een keer het lekkere gevoel van een overwinning. Fris voetbal, vier goals en met een fijn gevoel huiswaarts.
Club van 100
We sluiten af met een speciale vermelding voor Godts en Josip Sutalo. Zij ontvingen voor de wedstrijd een zilveren schaaltje uit handen van Sjaak Swart. Beide Ajacieden speelden op bezoek bij PEC Zwolle (0-0) hun honderdste wedstrijd in het wit-rood-wit. Hun fotolijstjes worden toegevoegd aan de Club van 100 in de spelerstunnel.
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES