We maakten zo'n anderhalf jaar geleden een wallpaper van de jongste doelpuntenmaker ooit van een Nederlandse club in Europa. Dat was destijds Jorthy Mokio. Inmiddels heeft Mohamed Abdalla het record in handen. En natuurlijk krijgt ook hij een wallpaper!
Mokio was in februari van 2025 trefzeker namens Ajax in het Europa Leagueduel met Union Sint-Gillis. Hij was toen 16 jaar en 350 dagen. Wie had verwacht dat het record al zo snel verbroken zou worden?
Abdalla mocht in de slotfase van het duel met FK Vojvodina (1-4) invallen. Zo'n drie minuten later was het al raak. De heerlijke actie van Abdellah Ouazane – ook pas zeventien jaar – die eraan vooraf ging, was prachtig.
Scoren bij je debuut, is een echte Ajaxtraditie. Toch was het alweer even geleden dat dit gebeurde. We moeten drie jaar terug in de tijd, toen Jakov Medic van grote afstand raak knalde tegen Heracles Almelo.
Abdalla komt in een mooi rijtje met scorende Ajaxdebutanten te staan. Wat dacht je van namen als Marco van Basten, Johan Cruijff, Frank Rijkaard, Patrick Kluivert, Brian Brobbey, Kasper Dolberg, Abdelhak Nouri en Antony?
Waar Abdalla ook op komt te staan, is de wallpaper. We vinden het een mooie plaat van een piepjong talent, die we hopelijk nog veel gaan zien. Je kunt de wallpaper downloaden door op het linkje hieronder te klikken.
Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES