Nieuws

Drie dingen die je moet weten over PSV - Ajax

We maken ons op voor de topper. Ajax gaat zondag op bezoek bij PSV. Om je optimaal voor te bereiden op die belangrijke wedstrijd, zetten we een aantal zaken op een rijtje die goed zijn om mee te nemen richting de aftrap.

20 september 2025 - 11:48
Dingenpsvaja800
Zien we Edvardsen weer in de basis? © Pro Shots

Wie duwt wie in crisis?
Niet alleen in Amsterdam zijn er zorgen. PSV verloor in eigen huis van Telstar (0-2) en van Union Sint-Gillis (1-3), terwijl het op bezoek bij NEC liefst drie treffers om de oren kreeg (3-5). Peter Bosz erkent dan ook ruimhartig dat zijn ploeg te veel tegengoals krijgt. Liefst acht in vijf duels. “We krijgen altijd goals tegen en we gaan er ook nog wat tegen krijgen, maar als je die doelpunten gaat analyseren, heeft iedere goal zijn eigen verhaal.”

PSV verloor vorig seizoen beide wedstrijden van Ajax, toen nog getraind door Francesco Farioli. Bosz verwacht zondag een heel ander duel. “Het is een ander Ajax dan vorig seizoen. Er wordt op een andere wijze gevoetbald. Met meer druk naar voren, waardoor er grotere ruimtes komen. De wedstrijd is in die zin dus meer open dan die van vorig seizoen.”

Bosz kan tegen Ajax geen gebruik maken van de geblesseerde Alassane Pléa, Myron Boadu, Kiliann Sildillia en Mauro Junior. Ricardo Pepi is terug van een zware knieblessure, maar speelde tegen zowel NEC als Union Sint-Gillis meer dan een uur zonder een terugval te krijgen. “Maar hij is nog niet honderd procent hersteld,” aldus Bosz. Bij Ajax staat alleen een vraagteken achter de naam van Steven Berghuis.

Kunnen Ajax en PSV elkaar zondag in een crisis duwen? Bosz kan niet veel met die veronderstelling. “Ik vind dat veel te vroeg. Dat is ook niet aan mij, maar vaak aan de buitenwacht. Ook als we geen resultaat halen, duw ik mijn ploeg niet in een crisis. We zijn net begonnen in de competitie. We wonnen vier van de vijf wedstrijden. Het resultaat tegen Telstar-thuis was heel teleurstellend. Dat mag niet, maar is wel gebeurd.”

Aanbevolen
Heitinga’s elf: kom maar op met jouw succesformule tegen PSV!

Revanchegevoelens bij Dest
Hoewel Sergiño Dest al een tijdje weg is bij Ajax, blijft het voor hem speciaal om tegen zijn oude ploeg te spelen. “Ik zat acht jaar bij Ajax. Dat is een groot deel van mijn leven. Ze hielpen me veel, dus het blijft een club die in mijn hart zit,” aldus de verdediger tegenover De Telegraaf. “Maar ik wil zondag wel gewoon die drie punten. Die hebben we hard nodig.”

Zoals gezegd, loopt het ook bij PSV niet lekker. Je zou kunnen zeggen dat de wedstrijd tegen Ajax op een verkeerd moment komt voor de Eindhovenaren, al kun je die stelling ook weer omdraaien naar Amsterdams perspectief. Dest zegt er het volgende over: “Ik denk dat een wedstrijd nooit op een verkeerd moment komt. Als we ’m winnen, was het achteraf het goede moment om Ajax te treffen.”

Bij PSV speelt ook mee dat Ajax vorig seizoen in het Philips Stadion won. “Het is een belangrijke wedstrijd. We moeten revanche nemen voor die 2-0-nederlaag. Dat was niet nice. Dat moeten we rechtzetten, want die nederlaag deed wel pijn,” besluit Dest.

Aanbevolen
Hoofdrolspelers: wisseltruc met De Boer en bolling van de bal in Eindhoven

Heitinga: ‘Voortbouwen op goede momenten’
John Heitinga is hard op zoek naar vastigheden in zijn team. Voor PSV-uit heeft hij naast de kwakkelende Berghuis een fitte selectie tot zijn beschikking. De keuze is wat dat betreft reuze. Het ziet er echter niet naar uit dat de trainer van plan is zijn opstelling te wijzigen richting zondag. Hij borduurt voort op de eerste helft tegen PEC Zwolle (3-1).

“Zoals ik al zei, ben ik op zoek naar vastigheden. Die vind je vaak met dezelfde samenstelling, maar soms kun je ook een paar poppetjes wijzigen. Het is belangrijk dat die continuïteit er is,” zo stelt de trainer, die Youri Baas liever niet uit het centrum weghaalt. “Baas op linksback zou een optie kunnen zijn, maar ik denk dat Youri het van achteruit heel goed doet.”

Heitinga hoopt dat Ajax de Europese ervaring van deze week meeneemt naar Eindhoven. “We moeten voortbouwen op de goede momenten. PSV is een ploeg met veel kwaliteit en een ervaren trainer. We weten hoe Peter Bosz in het algemeen wil spelen. We kijken waar ze ruimtes weggeven en waar we kansen zien om gevaar te stichten. Ik kijk er enorm naar uit.”

PSV en Ajax trappen zondag om 14.30 uur af in het Philips Stadion. De wedstrijd staat onder leiding van arbiter Serdar Gözübüyük. Pol van Boekel fungeert als VAR.

Aanbevolen
Naar vastigheden zoekende Heitinga gaat in op reserverol Gloukh en Moro

Word vanaf €15,-* lid tot einde seizoen 2025/2026

Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >