John Heitinga wil zo snel mogelijk bepaalde vastigheden in zijn team inbouwen. Dat vertelt hij in aanloop naar de uitwedstrijd tegen PSV. In Eindhoven kan de trainer over een nagenoeg fitte selectie beschikken. Alleen achter de naam van Steven Berghuis staat een groot vraagteken.
Heitinga stelt dat hij benieuwd is in hoeverre zijn ploeg een volgende stap kan zetten in de ontwikkeling. Hij wil bepaalde vastigheden terugzien in het spel van Ajax. De uitwedstrijd tegen PSV vormt daarvoor een goede graadmeter.
“We willen constant progressie zien. Dat zag ik de afgelopen wedstrijden, maar nog niet negentig minuten lang. Daar streven we wel naar,” vertelt de trainer in de perskamer van de Johan Cruijff Arena. Daarbij benoemt hij dat nog niet alle spelers in staat zijn tweemaal per week de volle negentig minuten te spelen.
Wij van Ajax Life vroegen Heitinga of hij ook nadenkt over een centraal verdedigingsduo bestaande uit Josip Sutalo en Ko Itakura, met Youri Baas als linksback. “Dat zou een optie kunnen zijn, maar ik denk dat Youri het van achteruit heel goed doet,” is het antwoord. “In het ideale plaatje kunnen alle spelers negentig minuten spelen. Dat is bij ons momenteel niet het geval.”
Heitinga benoemt vervolgens dat hij nog voorzichtig omgaat met Sutalo, dat Itakura al een paar keer vroegtijdig werd gewisseld en dat James McConnell net terugkomt van een blessure. “Die jongens moeten verder worden opgetraind. We willen zoveel mogelijk spelers tot onze beschikking hebben die de zware weken aankunnen.”
Tegelijkertijd startten de zomeraankopen Raul Moro en Oscar Gloukh in de afgelopen wedstrijden op de bank. Alex Kroes stelde eerder dat het niet opstellen van nieuw aangetrokken spelers een vorm van kapitaalvernietiging is, maar zo kijkt Heitinga er niet naar.
“Ik heb elke dag contact met Alex. Dan bespreken we alles, maar de opstelling ligt bij mij. Natuurlijk neem ik ze wel mee in de keuzes waarom bepaalde spelers wel of niet spelen. Daarbij kijk ik wat op dit moment het beste is voor het elftal. Uiteindelijk zijn dit allemaal jongens die hun bijdrage gaan leveren aan Ajax. Ze kunnen zich laten zien wanneer ze de kans krijgen.”
De logische vervolgvraag is op welke punten de nieuwkomers volgens Heitinga momenteel tekortschieten. De oefenmeester gaat daar echter niet op in. “Nee, hoor. Ik denk dat jij gewoon op zoek bent naar drama,” reageert hij richting de betreffende journalist. “Ik kijk gewoon naar het elftal. Daarin zoeken we naar een stukje continuïteit en vastigheid.”
Daarmee lijkt hij een voorschot te nemen op de opstelling van zondag tegen PSV. Gaat die er hetzelfde uitzien als in het Champions Leagueduel met Internazionale (0-2)? “Dat zou kunnen, maar dat zien jullie zondag. Zoals ik al zei, ben ik op zoek naar vastigheden. Die vind je vaak met dezelfde samenstelling, maar soms kun je ook een paar poppetjes wijzigen. Het is belangrijk dat die continuïteit er is.”
Heitinga hoopt dat Ajax de Europese ervaring van deze week meeneemt naar Eindhoven. Daar wacht opnieuw een topduel. “We moeten voortbouwen op de goede momenten. We spelen tegen de regerend landskampioen. Een ploeg met veel kwaliteit en een ervaren trainer. Ik kijk er enorm naar uit.”
Heitinga bekeek voor zijn analyse zowel wedstrijden van vorig seizoen als dit seizoen. “We weten hoe Peter Bosz in het algemeen wil spelen. Dat nemen we zeker mee. We kijken waar ze ruimtes weggeven en waar we kansen zien om gevaar te stichten. Wat voor type speler kunnen we bijvoorbeeld het beste opstellen tegen Joey Veerman of Ismael Saibari? Dat zijn dingen waar we continu mee bezig zijn.”
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES