Japans international Ko Itakura (28) was samen met Oscar Gloukh de belangrijkste zomeraanwinst van Ajax. Reden genoeg de verdediger te bevragen voor de nieuwste editie van ons magazine Ajax Life. Een voorproefje!
Door Mark van den Heuvel
Itakura heeft – zo zegt hij zelf – een open karakter. Zeker voor Japanse begrippen. Hij praat makkelijk en is goedlachs. “Ik ben een halve Japanner en een halve Europeaan. Ik hou ervan te communiceren. Natuurlijk is het nog even wennen bij Ajax, maar als ik terugkijk op de clubs waar ik speelde, bouwde ik daar goede relaties op.”
“Ik praat open en pas niet in het beeld dat de meeste mensen van Japanners hebben. Om me zo snel mogelijk aan te passen in Amsterdam, heb ik meteen een fiets gekocht!”
Na zijn tijd bij FC Groningen zette Itakura zijn loopbaan voort in Duitsland. Het eerste jaar met FC Schalke 04 in de 2. Bundesliga en daarna drie seizoenen op het hoogste niveau, onder contract bij Borussia Mönchengladbach.
Itakura: “Dat was een belangrijke ervaring voor mij. Heel bevredigend ook. Ik speelde drie jaar lang veel duels in een van de grootste competities ter wereld. In Duitsland werd ik zowel mentaal als fysiek sterker. Het werd bijna vanzelfsprekend vrijwel wekelijks tegen de beste spitsen te spelen. Daar groei je vanzelf in mee.”
Over de kunst van het verdedigen, de essentie van zijn vak, kan Itakura blijven vertellen. “Ik denk dat de kern van het verdedigen schuilgaat in de voorbereiding. Natuurlijk zijn timing en duelkracht belangrijk, maar je moet altijd bezig zijn met het juist inschatten van een wedstrijdsituatie.”
“Je moet altijd weten wat je sterke punten zijn en in hoeverre je tekortschiet ten opzichte van je directe tegenstander,” vervolgt Itakura. “Als je minder snel bent dan je opponent, dan moet je daarop anticiperen. Als je minder sterk bent ook. Ik denk echt dat de voorbereiding van cruciaal belang is.”
“Tijdens de wedstrijd kijk ik vooral goed naar wat er om me heen gebeurt. Hoe de tegenstander beweegt en wat zijn sterke punten zijn. Het is belangrijk dat je beter voorbereid bent dan je opponent. Dan sta je meteen met 1-0 voor. Daarnaast is een goede communicatie met je teamgenoten ook van groot belang, wat betreft verdedigen en bepaalde zaken op elkaar afstemmen.”
Over de vraag wie de beste verdediger ter wereld is, hoeft Itakura niet na te denken. Een antwoord volgt direct: “Virgil van Dijk.”
Het volledige interview met Itakura lees je in de nieuwste editie van ons magazine Ajax Life. In dat gesprek gingen we op zoek naar de vraag: wie is Itakura? Het magazine ook ontvangen? Word dan snel lid!
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES