Nieuws

Uitblinker Wolff wil fans blij maken en op deur van eerste kloppen

Jong Ajax won maandag ruim van de leeftijdsgenoten uit Alkmaar. De beloften van AZ kregen met 4-1 klop. Die uitslag was ietwat geflatteerd, maar dat zal uitblinker Kayden Wolff (19) een worst zijn. Hij scoorde tweemaal. We spraken hem na afloop.

19 augustus 2025 - 09:10
Wolff 1200
Wolff wordt tegen Jong AZ veelvuldig gezocht. © Pro Shots

Er is slechts dertien (!) seconden gevoetbald als linksbuiten Wolff de score opent. Op een uitstekend gevuld sportpark De Toekomst anticipeert hij goed op een vroege dieptepass van doelman Paul Reverson. Dat doet rechtsback Elijah Dijkstra bepaald niet. Die kopt tekort terug op zijn doelman. Wolff reageert scherp en tikt de bal in het netje: 1-0.

Met twee wijd gesperde armen viert Wolff zijn wel heel erg snelle treffer. De verbazing is van zijn gezicht af te lezen. “Ik schrok ervan,” vertelt Wolff dan ook lachend na de wedstrijd. “Wat ik dacht zo vroeg in de wedstrijd? Geen idee. Er ging zoveel om in mijn hoofd. Ik heb nog nooit na dertien seconden gescoord, haha! Het was aardig snel.”

De aanvaller maakt voor rust op fraaie wijze ook de tweede Ajaxtreffer van de avond en vervult dus een glansrol. Dat maakt dat hij achteraf voor de draaiende camera’s van ESPN en Ajax Media verschijnt en ook Ajax Life te woord staat. Wolff heeft heel wat administratie op zijn mobieltje bij te werken.

“Ik heb heel veel berichtjes gekregen. Ik moet ze allemaal nog openen. Het was een mooie avond. Ik denk dat we een prima pot speelden. Voor mij persoonlijk was dit sowieso een goede wedstrijd, omdat ik er twee inschiet.”

Dat hadden er met wat meer precisie zeker drie kunnen zijn. Ook is hij heel dicht bij een assist op Don-Angelo Konadu. “Ik had nog wel een paar andere kansen die er in mochten. Ik miste soms een stukje scherpte in de laatste fase.”

Zo is er in de eerste helft een moment waarop Wolff uitstekend druk zet, Dijkstra de bal van de voet loopt en uitbreekt. Het balletje breed op Konadu is echter niet zuiver. “Als ik die bal goed geef, is het op dat moment 3-1. Dan is de wedstrijd meteen klaar. Nu was het toch nog billenknijpen op het einde. Gelukkig straffen we het in de laatste paar minuten alsnog af en lopen we uit naar 4-1. Dat is goed voor het team.”

Aanbevolen
Wolff laat zich zien bij ruime zege Jong Ajax op beloften AZ

De uitslag is geflatteerd, want de Alkmaarders krijgen na rust ook de nodige kansen. Doelman Reverson houdt zijn ploeg meerdere keren op de been. “Reverson was sterk met reddingen en die snelle assist op mij. Ik denk dat zijn avond ook niet meer stuk kan.”

Wolff – ooit door FC Volendam gescout bij het Amsterdamse AVV Zeeburgia – brandt van ambitie. Hij kwam in 2021 in de jeugdopleiding van Ajax terecht. De aanvaller vertelt op verzoek wat zijn sterke punten zijn. 

“Mijn individuele actie en mijn snelheid. Wat er beter kan? Mijn linkerbeen. Vooral in het voorzetgedeelte. En het is belangrijk dat ik het elke dag opnieuw opbreng,” aldus Wolff, die stelt dat linksbuiten zijn favoriete positie is. “Ik kan ook op rechts uit de voeten of in de spits, maar vanaf links komen, vind ik het prettigst.”

“Ik ben speler die houdt van dribbelen, acties maken en rendement heeft. Dat kwam er vorig seizoen nog niet genoeg uit. Dit seizoen is mijn plan om te laten zien wat ik kan. Ik wil de fans blij maken. En verder? Zoveel mogelijk minuten maken bij Jong Ajax en op de deur bij het eerste kloppen. Dan zien we wel.”

De toeschouwers op De Toekomst zagen in elk geval een hartstikke leuke pot voetbal tegen de beloften van AZ. Wolff genoot ook. “Dit is natuurlijk vooral een jeugdwedstrijd. Zeker als je het vergelijkt met spelen tegen RKC Waalwijk of FC Den Bosch. Dat is meer mannen tegen jongens. Honderd procent.”

Ondanks zijn goede spel, maakt Wolff de wedstrijd tegen Jong AZ niet vol. Een kwartier voor tijd ligt hij met twee benen in de lucht op het gras. “Ik had kramp in beide hamstrings. Ik kon niet meer. Het was echt klaar, haha!”

Aanbevolen
Reisverslag Go Ahead-uit: niet goed, maar ook niet alleen maar slecht

Word vanaf €15,-* lid tot einde seizoen 2025/2026

Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >