De voorbereiding zit erop. Nog een weekje en dan gaat de eredivisie weer van start. Is Ajax daar klaar voor? Precies dat vroegen we aan Davy Klaassen na afloop van het oefenduel met AS Monaco (2-2).
“Het was een beetje een momentenwedstrijd,” zo analyseert de middenvelder in de mixed zone. “De ene keer hadden we goed de druk erop, maar op sommige momenten hadden we moeite met hun positiewisselingen. Ze speelden in een 4-2-2-2-systeem, met Takumi Minamino en Aleksandr Golovin aan de binnenkant, waardoor we tegen vier man op het middenveld kwamen te staan.”
“Ga je dat dan met je backs opvangen? Of met je nummer zes? Gaat de buitenspeler mee terug? Dat zijn keuzes die je in het veld snel moet maken,” vervolgt Klaassen. “En die keuzes hebben weer invloed op drie á vier verschillende posities. Het is goed dat je zo’n tegenstander nu tegenkomt, zodat je het kan analyseren en er een antwoord op kan geven. Die afstemming moeten we zo snel mogelijk erin krijgen.”
Aanvallend liet Ajax tegen AS Monaco best aardige dingen zien, maar verdedigend oogde de ploeg kwetsbaar. Daar is Klaassen het mee eens. “Onze defensie was vorig jaar een sterkte. Het is de kunst die basis te behouden, maar daarop ook andere accenten aan te brengen. Ik heb er vertrouwen in dat het goedkomt. Het gaat al beter. Je speelt nu alleen tegen een team waartegen je niet vaak speelt. Dat is toch weer even wennen en afstemmen.”
Daarin speelt coaching een belangrijke rol. Met het vertrek van Jordan Henderson en het ontbreken van Remko Pasveer in de basis, leverde Ajax op dat gebied veel in. “Coaching is gewoon heel belangrijk, zeker van achteruit. Voorin en op het middenveld hebben we jongens die coachen, alleen achterin en op de zespositie hebben we die luxe niet. Je kan ook niet verwachten van Aaron Bouwman en Jorthy Mokio dat ze het eventjes organiseren.”
Ajax kan op dat gebied dus wel versterkingen gebruiken, vindt Klaassen. “Er moet wel wat bij. Daar is iedereen het over eens, maar ik weet niet precies wat er mogelijk is. Daarvoor moet je bij de directie en de trainer zijn. Of we een verdedigende middenvelder nodig hebben? Ik denk wel dat dit een van de posities is waarnaar ze kijken.”
Met Raul Moro en Oscar Gloukh heeft Ajax er in ieder geval twee kwaliteitsimpulsen bij. “Moro is een leergierige jongen. Hij tikt ‘m erlangs, gooit ‘m voor of schiet. Ik ben blij dat hij er is. De diepte die hij heeft, is een wapen voor ons. Oscar heeft nog niet meegetraind. Ik heb wel filmpjes van hem bekeken, maar op YouTube ziet iedereen er goed uit, haha! Van wat ik hoor, is het een hele goede speler. Die zijn altijd welkom.”
De bal gaat over een weekje rollen voor het echie. Is Ajax klaar voor de start van de competitie? “Dat is moeilijk in te schatten. We hebben een voorbereiding gehad met een paar goede en een paar mindere wedstrijden. Ik maak me geen zorgen, maar er zijn wel dingen die beter moeten. Dat is normaal. Het zou gek zijn als het nu al fantastisch is.”
Tot slot vroegen we aan Klaassen of hij inmiddels vaste aanvoerder is van Ajax. De middenvelder draagt de band immers al bijna de hele voorbereiding. “Geen idee. Daar heeft John Heitinga nog geen keuze in gemaakt. Tuurlijk zou ik het wel willen. Aanvoerder zijn, is altijd een grote eer.”
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES