Nieuws

Gelijkspelend Ajax heeft wederom niet genoeg aan twee goals

Een prima eerste helft spelen en twee goals maken, om het vervolgens na rust compleet weg te geven. Ajax heeft er patent op. Op bezoek bij Excelsior (2-2) deed dat scenario zich wederom voor. Het is om knettergek van te worden.

01 februari 2026 - 14:06
Verslagexcaja800 (1)
We begrijpen Regeer hier volledig. © Pro Shots

Nieuwe gezichten
Het was voorafgaand aan Excelsior-uit goed handjes schudden in de piepkleine perskamer van Woudestein, die ook voor de helft dient als bestuurskamer. Aanwinsten Oleksandr Zinchenko en Maarten Paes waren aanwezig in Kralingen, evenals de net begonnen technisch directeur Jordi Cruijff. 

Bij de spelersopkomst zagen we geen Lucas Rosa. Hij haakte af tijdens de warming-up en werd vervangen door Jorthy Mokio. Fred Grim kon op Woudestein ook niet beschikken over Owen Wijndal, Kian Fitz-Jim, Oscar Gloukh en Ko Itakura. De trainer koos centraal achterin voor Josip Sutalo. Steven Berghuis keerde terug in de wedstrijdselectie. 

In het uitvak zagen we ondertussen een prachtig kunstwerk opdoemen. Een groot doek werd uitgerold met daarop onder anderen Sean Steur, Jorthy Mokio, Rayane Bounida en Aaron Bouwman. Ook zagen we de tekst ‘Teenage dream’. Echt klasse werk weer!  

Gaaei in Club van 100
Anton Gaaei speelde zondag zijn honderdste duel voor Ajax. Zijn portretje komt daarmee bij de Club van 100 te hangen. Wie had dat bij zijn komst naar Amsterdam ooit durven voorspellen? Op Gaaei kunnen we soms geen peil trekken. Hij wisselt goede momenten af met onbegrijpelijke acties. Eén ding is zeker: hij doet altijd z’n stinkende best. 

Godts en nog een keer Godts!
Ajax begon stroef aan de wedstrijd. Na twintig minuten konden we juichen. Bij de eerste de beste aanval met tempo erin, was het gelijk raak. Een serieus fraaie teamgoal bovendien. Mokio veroverde de bal en via heel wat stationnetjes kwam deze terecht bij Mika Godts. Hij schoot vervolgens beheerst raak. 

De Belg maakte vlak voor rust ook zijn tweede van de middag. Opnieuw kon Ajax profiteren van Rotterdams balverlies. Bounida gaf een uitstekende dieptepass op Kasper Dolberg, die weer aflegde op Godts. Via de onderkant van de lat vloog de bal tegen de touwen. 

Het is toch niet te geloven…
De Ajacieden waren in de tweede helft slordig. Dat was zonde, want er lagen wel degelijk mogelijkheden om de score verder uit te bereiden. Niet voor het eerst – zeker niet zelfs – was Ajax geen schim van de ploeg voor rust. De aansluitingstreffer van Excelsior kwam dan ook niet uit de lucht vallen. De thuisploeg was in die fase gewoon beter. 

Miliano Jonathans kopte bij de tweede paal binnen. Mokio stond te slapen. De linksback werd daarna gewisseld, maar niet voordat Excelsior ook de 2-2 maakte. Arthur Zagré stond vogeltjevrij en schoot raak. Het was werkelijk niet te geloven. Waarom heeft Ajax toch zo veel moeite met het beslissen van wedstrijden?

Takehiro Tomiyasu mocht overig zijn eerste minuten in het wit-rood-wit maken. Datzelfde gold voor Jinairo Johnson. We hadden ze allebei een mooier debuut gegund. 

Word vanaf €7,50* lid tot einde seizoen 2025/2026

Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >