Nieuws

Míchel niet blij met resultaat en spel na rust: ‘De focus nam af’

Ajax won donderdag met 3-1 van Shelbourne FC, maar Míchel was na afloop allerminst tevreden. De trainer zag zijn ploeg een prima eerste helft op de mat leggen, maar het vertoonde spel na rust was hem een doorn in het oog.

Door Jordy Haak
07 augustus 2026 - 08:30
Michel Ajashe 1200
Pro Shots

“Het was niet goed genoeg. De eerste vijftig minuten waren oké. Daarin hebben we veel kansen gehad, maar daarna zakte het in. Ik ben niet blij met het resultaat en het spel in de laatste fase van de wedstrijd,” analyseerde de trainer op de persconferentie.

“Met name in de laatste 25 minuten kregen we meerdere counters tegen en hadden we onvoldoende druk op de bal. Waar we in de eerste helft aanvielen en diep op hun helft speelden, waren er na drie rust drie of vier momenten waarom zij eruit kwamen. De focus nam af en de structuur was niet meer zoals we wilden.”

Daley Blind was de enige zomeraanwinst die tegen Shelbourne aan de aftrap verscheen. Míchel legt uit dat hij iedereen rustig wil brengen en dat veel spelers simpelweg nog meer trainingsminuten nodig hebben.

“Ik heb een aantal nieuwe spelers in de tweede helft ingebracht. Dat is normaal, want zij zijn nog niet topfit. Ze hebben meer teamtrainingen nodig en moeten zich onze filosofie eigen maken. Het belangrijkste is dat we een sterk team creëren, met een goede chemie tussen de spelers.”

“Het is belangrijk dat die jongens zo snel mogelijk begrijpen wat we willen en dat we de balans tussen aanvallen en verdedigen kunnen bewaken. Per wedstrijd kunnen we beslissen voor wie we kiezen.”

Aanbevolen
Trotse Klaassen: ‘Vierhonderd duels voor mijn club is heel speciaal’

Desgevraagd gaat Míchel op een aantal namen in. “Marc ter Stegen is er klaar voor, maar heeft pas twee keer met ons getraind. Julian Brandt viel in en gaf een stuk of drie geweldige passes, maar ook hij is nog niet topfit en moet meer trainingsuren maken. Wel kon je al zien dat hij veel talent heeft en dat hij een slimme speler is.”

Marcos Leonardo kreeg als invaller een aantal opgelegde kansen, maar was zeer druistig in de afronding. Dat zag er op z’n zachtst gezegd niet fraai uit. “Iedereen ziet dat hij nog niet in zijn beste vorm is. Ook wat betreft conditie. Daar moeten we hard met hem aan werken. Over het feit dat hij niet scoorde, maak ik me geen zorgen. Ik weet zeker dat hij veel goals voor ons gaat maken.”

Hoewel Míchel ontevreden is dat het slechts 3-1 werd, maakt hij zich in zijn algemeenheid ook geen zorgen over de gemiste kansen. “Het belangrijkste is dat we die mogelijkheden creëren. We hebben veel spelers die over scorend vermogen beschikken. Dolberg, Klaassen, Godts…” somt hij er een paar op.

Waarbij de vraag is hoe lang laatstgenoemde nog het Ajaxshirt om zijn schouders draagt. Paris-Saint Germain wil Godts graag inlijven. Zolang de Belg Ajacied is, blijft Míchel echter een beroep op hem doen. “Mika is onze beste speler in de één-tegen-één. We hebben hem nodig op het veld. Het is voor Ajax en voor mij erg belangrijk dat hij speelt. Zijn wissel was puur omdat ik de wedstrijd wilde beslechten. Met de toekomst was ik op dat moment niet bezig. Ik hoop dat Mika zondag ook speelt.”

Dan gaat de eredivisie van start voor Ajax, met PEC Zwolle als tegenstander. Nadat de Amsterdammers in de Conference League vooral wat onbekendere en op het oog zwakkere tegenstanders troffen, is het lastig in te schatten hoe ver de ploeg van Míchel is.

“We zijn aan het bouwen. Ik heb er vertrouwen in dat het team klaar is voor de eredivisie. Daar ben ik zeker van. Ik ben blij met hoe de spelers zich manifesteren tijdens de trainingen, maar we moeten blijven werken en blijven verbeteren.”

Aanbevolen
Is dit de laatste wallpaper van Godts in de Johan Cruijff Arena?

Word vanaf €20,-* lid tot einde seizoen 2026/2027

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >