Nieuws

Krankzinnig seizoen eindigt voor Ajax met tweede plek en dit valt op

Het zit erop, Ajacieden. Een lang, krankzinnig en veelbewogen seizoen is ten einde. Ajax sloot het voetbaljaar in eigen huis af met een 2-0-zege op FC Twente. Het kwartje op Spangen viel helaas niet de goede kant op, dus eindigde onze ploeg als tweede. Dit viel op.

18 mei 2025 - 16:22
Ajatweverslag800
De aangever en doelpuntenmaker in beeld. © Pro Shots

Prachtige mijlpaal Klaassen
De laatste basiself van seizoen 2024/2025 was een verrassende. Lucas Rosa verving de geschorste Anton Gaaei. Ook Owen Wijndal en Youri Regeer mochten beginnen, wat betekende dat Jorrel Hato opnieuw als centrale verdediger speelde en Kenneth Taylor de linksbuitenpositie voor zijn rekening nam.

Op het middenveld zagen we Davy Klaassen. Hij speelde zijn 356ste wedstrijd voor onze club. Daarmee kwam hij de toptien binnen van spelers met de meeste duels voor Ajax. Eerder dit seizoen bereikte hij al de magische grens van honderd doelpunten voor onze club, terwijl hij ook meer dan 250 eredivisieduels speelde. Klaassen rijgt dit seizoen mijlpalen aaneen. 

Welkom terug, ouwe!
Waar we ook blij van werden, was de definitieve terugkeer van het klassieke logo in de Johan Cruijff Arena. Het nieuwe thuisshirt met daarop ‘die ouwe’ maakte zijn debuut. We zagen het tenue dan ook veel terug op de tribune. En zeg nou eerlijk: is er iets mooiers dan een wit-rood-witte Johan Cruijff Arena?

Voor de bal aan het rollen werd gebracht, sprak Alex Kroes supporters toe. Hij bedankte de Ajacieden voor hun steun en vroeg hen nog één keer volle bak te gaan. Die boodschap was niet aan dovemansoren gericht. Vooral vanaf Zuid ging het hard. Dat fanatisme sloeg over op het veld, want er zat een bepaalde felheid in de ploeg die we de laatste weken niet zagen. 

Heel even hoop…
Ajax dook al een paar keer gevaarlijk op voor het doel van FC Twente, maar na een halfuur konden we ook echt juichen. Uit een aangesneden vrije trap van Regeer knikte Jordan Henderson binnen. Daarmee maakte hij zijn eerste goal voor Ajax. Het betekende ook dat we virtueel de koppositie overnamen, maar dat duurde slechts tien seconden. 

Zelf winnen. Meer kon Ajax niet doen. Al was het maar om het seizoen op een waardige manier af te sluiten. Verder was het heel hard duimen voor een helpende hand vanaf Spangen. Die kwam er, al was de vreugde opnieuw van korte duur. Terwijl Ajaxsupporters weer hoop kregen, dacht de ingevallen Wout Weghorst de 2-0 te maken.

Het kwartje leek even de goede kant op te vallen, maar op het moment dat de VAR de Amsterdamse treffer terugdraaide wegens buitenspel, kwam PSV alweer op voorsprong. Zo schoten de emoties alle kanten uit. Alsof we de laatste weken nog niet genoeg in een doldwaze achtbaan zaten.

Dit is de mooiste club van allemaal!
Toen duidelijk werd dat het kampioenschap definitief uit zicht was, kakte het spel ook aardig in. Gescoord werd er wel. Weghorst mocht alsnog een doelpuntje bijschrijven. In de slotfase kreeg de ploeg nog één keer volle bak steun. Dat vonden we mooi. 

En zo zit het seizoen erop, Ajacieden. Een krankzinnig seizoen, dat voor Ajax eindigt met een tweede plek en Champions League. We weten allemaal hoe anders het had kunnen lopen. Gestrand in zicht van de schaal. Een schaal die we sowieso nooit dachten in zicht te krijgen. 

Toch mogen we ook trots zijn. Wie had vooraf gedacht dat dit Ajax zo’n seizoen zou draaien? Er waren genoeg hoogtepunten. En vergeet niet: we blijven de mooiste club van allemaal. Daar doet de eindstand helemaal niks aan af. Geniet allemaal van jullie vakantie. Volgend seizoen staan we er weer volle bak achter.

Tot dan! 

Word vanaf €15,-* lid tot einde seizoen 2025/2026

Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >