De technische staf van Ajax voor het nieuwe seizoen krijgt steeds meer vorm. Urby Emanuelson wordt als derde assistent toegevoegd aan de staf van hoofdtrainer John Heitinga. Dat bevestigt de oud-speler in een bericht op X en tegenover Ziggo Sport.
Emanuelson was afgelopen seizoen als assistent van Frank Peereboom werkzaam bij Jong Ajax. Een rol die hem naar eigen zeggen op het lijf was geschreven, maar hij mag hetzelfde kunstje nu gaan vertonen bij het eerste elftal. Daarmee komt hij uiteraard meer in de schijnwerpers te staan, al blijft Emanuelson zelf behoorlijk nuchter.
‘Nieuws is eruit. Ik was weer veel te veel in het nieuws afgelopen dagen. Terug naar orde van de dag. Onze spelers beter maken,’ schrijft hij op X. In een kort interview met Ziggo Sport, waarvoor Emanuelson momenteel als analist actief is tijdens het EK onder 21, geeft hij een wat uitgebreidere toelichting.
“We kunnen eindelijk een einde aan de soap maken. Ik heb nog niet officieel getekend, maar ik ben wel akkoord met de club,” laat de goedgemutste Ajacied weten. “Het gaat heel snel allemaal. Ik had het zelf niet verwacht, maar voor mij is dit een hele leuke uitdaging.”
Emanuelson is nu drie jaar werkzaam in het trainerswereldje. Eerst onder Henk Fraser bij FC Utrecht en daarna twee seizoenen bij Jong Ajax. Kersvers hoofdtrainer Heitinga ziet in hem een ideale aanvulling van zijn staf. “Ik heb een aantal weken geleden met John gesproken en maandag nogmaals,” vervolgt Emanuelson. “We hebben het gehad over mijn taak binnen de staf. Ik denk dat ik een hele leuke en uitdagende taak heb, die goed bij mij past.”
Zijn voornaamste aandachtspunt wordt het ontwikkelen van het individu. “Daar ga ik heel veel tijd in steken. Ik moet proberen die jongens zo snel mogelijk klaar te stomen. Ik zit dicht op de spelers,” aldus Emanuelson, die tijdens wedstrijden plaatsneemt op de tribune. Hij heeft immers nog niet de benodigde papieren om op de bank aan te schuiven.
“Ik ben de sleutel tussen spelers en trainers. Eigenlijk krijg ik dezelfde taak die ik ook bij Jong Ajax had. Namelijk het in details treden met onze spelers. Daar kijk ik enorm naar uit. Ik ga alles doen om die jongens beter te maken.”
Met Emanuelson voegt Ajax een kind van de club toe aan de technische staf. Hij belandde als achtjarig jongetje in de jeugdopleiding en werd in het seizoen 2004/2005 door toenmalig hoofdtrainer Ronald Koeman bij het eerste elftal gehaald. Uiteindelijk speelde hij 255 officiële wedstrijden voor de A-selectie van onze club.
Urby Emanuelson ➠ Ajax 1! ✨
— Ziggo Sport Voetbal (@ZS_Voetbal) June 24, 2025
De ras-Ajacied voegt zich bij de technische staf van John Heitinga, maar neemt niet op de bank plaats 🧑🏫
'Ik ben de sleutel tussen trainers en spelers' 💬#ZiggoSport pic.twitter.com/0xlvZ3C7Be
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES