Ajax gaat zondag al vroeg op bezoek bij Go Ahead Eagles. Ook in Overijssel staan weer drie uiterst belangrijke punten op het spel. We hebben wat zaken op een rijtje gezet die goed zijn om mee te nemen richting de aftrap.
Minuut applaus
Tijdens de 22ste minuut van de wedstrijd klinkt er in De Adelaarshorst een minuut lang applaus. Dat heeft te maken met het noodlottige ongeval dat op 24 juli plaatsvond in Olst, waarbij de tweejarige Jesse, de zoon van een trouwe Go Ahead Eaglessupporter en oud-jeugdspeler, om het leven kwam.
Een mooi gebaar voor een verschrikkelijk trieste gebeurtenis. We klappen onze handen zondag dan ook stuk. Daarnaast wensen we alle nabestaanden heel veel sterkte.
Supporters in clubkleuren
Het sfeerteam van Go Ahead Eagles, Active DieHards Deventer (ADHD), roept supporters van de thuisploeg op zondag in de clubkleuren naar het stadion te komen. ‘Kleur de Horst rood-geel,’ zo lezen we.
‘We spelen zondag om 12.15 uur thuis tegen Ajax. We willen het stadion in onze kleuren zien. Trek dus je thuisshirt aan. Geen thuisshirt? Dan een rood of geel shirt. Het wordt mooi weer, dus geen reden om het niet te doen!’
Als tegenhanger komen de supportersgroeperingen van Ajax juist met de oproep in de kleuren van onze eigen club te komen. Het uitvak kleurt zondag dus wit-rood-wit. Het wordt vast een mooi gezicht om De Adelaarshorst in beide clubkleuren te zien!
Go Ahead past zich niet aan
Waar Ajax het eerste competitieduel met 2-0 won van Telstar, daar kwam Go Ahead Eagles niet verder dan een 2-2-gelijkspel op bezoek bij Fortuna Sittard. Toch toonden de Deventenaren veerkracht door in de slotminuut een punt veilig te stellen. De ploeg stond lang met tien man door een rode kaart van Calvin Twigt, die dus tegen Ajax is geschorst.
Trainer Melvin Boel was trots op het gelijkspel, zo blijkt uit zijn woorden op de clubwebsite. “Als je zo lang met tien man staat, kun je uiteindelijk tevreden zijn met het resultaat. We hebben zondag tegen Ajax meerdere opties om Twigt te vervangen.” De kans is groot dat de oefenmeester hierbij doelt op aanwinst Melle Meulensteen.
Boel heeft geen angst voor de opponent uit Amsterdam. “Ajax is een topteam, maar ze zijn nog wel zoekende. Ze hebben een aantal nieuwe spelers en hadden het tegen Telstar niet makkelijk. Ik vind het schitterend zondag meteen tegen Ajax te spelen,” aldus de coach, die Heitinga’s mannen alvast waarschuwt.
“Het kan stormen in De Adelaarshorst. Dat we meteen tegen een topteam spelen, is alleen maar mooi. Ondanks dat we tegen een goede ploeg staan, willen we echt ons eigen spel spelen. Ik heb er vertrouwen in dat we daarin slagen.”
Go Ahead Eagles en Ajax trappen zondag om 12.15 uur af in De Adelaarshorst. De wedstrijd staat onder leiding van Danny Makkelie, terwijl Dennis Higler de VAR van dienst is.
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES