Ajax - NEC
Zaterdag 10 oktober
10/10
Eredivisie
Veel succes in Italië, Kian! © AFC Ajax
31 juli 2026 11.05 Door De Redactie

Fitz-Jim kijkt deurtje verder en opent deze bij Torino

Kian Fitz-Jim (22) trekt de deur van de Johan Cruijff Arena definitief achter zich dicht. Ajax verkoopt de middenvelder, die in Amsterdam nog vastlag tot de zomer van 2027, aan Torino FC.

Fitz-Jim heeft ontegenzeggelijk bijzondere kwaliteiten waarmee hij kan slagen in het profvoetbal, maar bij Ajax 1 dwong hij nooit een onbetwiste basisplek af. Toch staat de teller in Amsterdam op 72 officiële duels. Daarin was hij zeven keer trefzeker.

Ajax verlengde in 2023 het contract van Fitz-Jim en verhuurde hem die zomer aan Excelsior. Zo kon hij vlieguren maken in de eredivisie. Aan die huurperiode kwam begin 2024 plots een einde. De middenvelder keerde namelijk vervroegd terug uit Kralingen.

De reden van die voortijdige terugkeer liet zich destijds eenvoudig raden. Ajax zat vanwege blessures dun in de middenvelders. Branco van den Boomen, Silvano Vos en Sivert Mannsverk stonden alle drie langs de kant. Eigenlijk was alleen Benjamin Tahirovic nog over voor de zespositie. 

Daarom meldde Ajax zich na een halfjaar alweer bij Excelsior. Hoewel de Rotterdammers de middenvelder liever niet kwijt wilden, kwamen de twee clubs tot een overeenstemming om de huurovereenkomst te beëindigen. De speelminuten bleven na zijn terugkeer minimaal voor Fitz-Jim, want Ajax verraste met het aantrekken van Jordan Henderson.

Fitz-Jim kreeg het seizoen erop onder Francesco Farioli onverwacht veel speeltijd. Daarin wist hij zich bij vlagen te onderscheiden, met Europese doelpunten en handig spel. Hij kwam ook vaker in de zestienmeter. Precies wat zijn trainer wilde. Daarmee werd 2024 een jaar van uitersten. Hij vocht zich vanuit een geslagen positie zomaar terug in zijn voetbaldroom: schitteren in Ajax 1. 

Toch volgde een definitieve doorbraak uiteindelijk niet. Fitz-Jim begon afgelopen seizoen veelal op de bank. Achtereenvolgens John Heitinga, Fred Grim en Oscar Garcia zagen het niet echt in hem zitten. Slechts een handjevol wedstrijden stond hij in de basis. Voor het tijdperk Farioli moest hij veel geduld hebben, tijdens Farioli leek het de goede kant op te gaan en na Farioli werd alles weer rap minder.

“Ik had het gevoel dat ik uit het dalletje was, maar het voelt nu weer alsof ik terug bij af ben,” stelde Fitz-Jim afgelopen seizoen na het uitduel met AZ. Als invaller was hij belangrijk in Alkmaar door de late 1-1 tegen de touwen te koppen. Daarmee redde hij een punt voor Ajax.

Toch voelde Fitz-Jim dus dat hij terug bij af was. Overal kon hij lezen dat hij in principe weg mocht. Zelf hoopte hij echter op een langer verblijf. Hij zei meermaals dat hij van Ajax houdt en het gevoel had nog niet klaar te zijn in Amsterdam. Daar voegde hij wel een zinnetje aan toe: “Ik wil heel graag blijven, maar ik moet wel gaan spelen.”

Dat laatste zat er onvoldoende in, dus verhuist Fitz-Jim naar Turijn. Daar trekt hij het bordeauxrode shirt van Torino over z’n schouders. De middenvelder levert zo'n drie miljoen euro op. Ook bedong Ajax een doorverkooppercentage. 

We wensen Kian heel veel succes in Italië!

Altijd op de hoogte?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Luister naar de Ajax Life Podcast!

Iedere vrijdag. Door en voor supporters. Lekker luisteren, gewoon doen!

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden!

vanaf €15,- tot einde seizoen

Jouw voordelen

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen

  • En nog veel meer!