
Angers biedt Van den Boomen tijdelijke uitweg met huurdeal
Branco van den Boomen trekt de deur van de Johan Cruijff Arena voorlopig achter zich dicht. De dertigjarige middenvelder wordt de rest van het seizoen verhuurd aan Angers SCO, de nummer elf van de Franse Ligue 1. In de overeenkomst is geen optie tot koop opgenomen.
Toch is een tijdelijk vertrek het beste voor beide partijen. Van den Boomen mistte de eerste maanden van het seizoen omdat hij moest revalideren van een rugoperatie. Hij keerde in december terug in de wedstrijdselectie, om in de KNVB-bekerwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (2-7) eindelijk weer wat minuutjes te maken. Bij Ajax is momenteel echter nauwelijks perspectief op meer speeltijd voor Van den Boomen.
Angers biedt de middenvelder, die in Amsterdam nog een contract heeft tot medio 2027, nu tijdelijk een uitweg. We kunnen wel stellen dat het avontuur van Van den Boomen bij Ajax vooralsnog geen succes is gebleken. De kans dat dit avontuur nog een glansrijk vervolgt krijgt, lijkt nihil.
En dat terwijl Van den Boomen bij zijn komst in de zomer van 2023 nog volop ambitieus klonk. Hij wilde slagen bij de club waar hij als jeugdspeler ook al actief was. De teller staat tweeënhalf jaar later op 56 duels in het eerste elftal van Ajax. Dat klinkt nog als een behoorlijk aantal, maar hij maakte daarbij veelal minuten als invaller. En regelmatig ook heel kortstondig.
Nooit werd hij een onomstreden basisspeler. Mede geplaagd door blessures, die hem over verschillende periodes langdurig aan de kant hielden. Een overstap op huurbasis naar Angers lijkt dan ook de beste oplossing voor beide partijen.
Directeur voetbal Marijn Beuker op het digitale huis van de club: “Branco is een voorbeeldprof die de afgelopen seizoenen bij ons helaas de nodige tegenslag heeft gekend in de vorm van blessures, waaronder een langdurige rugblessure. Hij is daar altijd op een professionele manier mee omgegaan. De Ligue 1 is een competitie waarin hij eerder succesvol is geweest. Hopelijk kan hij daar weer toewerken naar zijn oude niveau. We hebben hem heel veel succes gewenst.”
De Ligue 1 is overigens bekend terrein voor Van den Boomen. Van 2020 tot 2023 verdedigde hij de clubkleuren van Toulouse FC.
Altijd op de hoogte?
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op sociale media
Luister naar de Ajax Life Podcast!
Iedere vrijdag. Door en voor supporters. Lekker luisteren, gewoon doen!

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden!
vanaf €15,- tot einde seizoen
Jouw voordelen
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen
En nog veel meer!



