
Ten Hag is heel blij met Ekkelenkamps goede gevoel voor ruimte
Na twee invalbeurten werd het tijd voor een basisplek voor Jurgen Ekkelenkamp. De middenvelder maakte het vertrouwen van de trainer waar en niet alleen door toevallig twee keer te scoren tijdens VVV-uit. Het werd dus 0-13 en Erik ten Hag hoopt dat Ekkelenkamp de volgende stap kan zetten.
Het gebeurt niet zo vaak dat de twintigjarige Ekkelenkamp deel uitmaakt van de basiself en als het al gebeurt, mag hij vaak aantreden in de wat kleinere wedstrijdjes. En dat is precies zoals het hoort. Laat je zien tegen de kleintjes en je krijgt vroeg of laat een kans tegen betere tegenstanders.
Ekkelenkamp is nog wel een beetje bleu. Het is geen stoere jongen, het is ook geen jongen die grote uitspraken doet, het is vooral een jongen die zijn voeten laat spreken. Maar dit lukt niet zonder na te denken. Ten Hag is zeer tevreden op basis van VVV-uit, de eerste volledige pot van Ekkelenkamp.
Het is knap hoe Ekkelenkamp gevoel lijkt te hebben voor waar de bal gaat komen. Dat laat hij bij Jong Ajax met enige regelmaat zien en langzaam maar zeker ook bij het eerste. En dat gevoel? Dat heb je of dat heb je niet.
“Zo is het. Ik denk dat je het goed omschrijft,” merkt Ten Hag op tegenover Ajax Life. “Hij heeft een gevoel voor ruimte, in de box. Dat is een gave. Daardoor heeft Jurgen veel scorend vermogen. We hebben dat in de voorbereiding al gezien en ook in de competitie, bij Jong Ajax. En bij Jong Oranje.”
Het wordt voor Ekkelenkamp nu zaak om de stap van Jong Ajax en Jong Oranje naar het grote Ajax te maken. Wie weet wat er daarna allemaal in het verschiet ligt, al klinkt het nu nog heel erg als toekomstmuziek. Verhuren is niet gebeurd en het programma is sowieso vol genoeg om kansen te krijgen.
Daarom heeft Ten Hag ook al een duidelijke vervolgstap voor Ekkelenkamp in zijn hoofd. “Jurgen moet echt gaan strijden voor een basisplaats. Daar moet hij zich in laten gelden. Hij heeft zich tegen VVV waargemaakt, echt uitstekend gedaan. Al geldt dat voor alle spelers op het veld.”
Bijzonder is trouwens ook dat Ekkelenkamp niet per se aan de bal hoeft te komen om tijdens een wedstrijd toch een belangrijke rol te vervullen. Check onderstaande dynamische passmap maar eens.
Check deze bizarre dynamische passmap! Onana had een verrekijker nodig om ploeggenoten te zien. Alleen Schuurs stond gemiddeld op eigen helft. En al die dikke strepen. Alleen bij Ekkelenkamp niet, maar dat geeft niks. Is juist goed. 🤨😳😱 #vvvaja #ajax pic.twitter.com/Cc4bnYej2Z
— Ajax Life (@ajaxlife) October 25, 2020

Altijd op de hoogte?
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op sociale media
Luister naar de Ajax Life Podcast!
Voor en door supporters
Lekker luisteren, gewoon doen!

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden!
vanaf €15,- tot einde seizoen
Jouw voordelen
Welkomstcadeau
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen
Voorrang bij kaartverkoop en
nog veel meer!








