Ajax - NEC
Zaterdag 10 oktober
10/10
Eredivisie
De vervanger van Van Praag lijkt gevonden. © De Brouwer
13 december 2024 09.21 Door De Redactie

Gehrels moet stokje Van Praag overnemen als voorzitter raad van commissarissen Ajax

Ajax bevestigt dat Carolien Gehrels (56) wordt voorgedragen voor de positie van voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Over de voordracht wordt besloten op de nog uit te schrijven Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders.

Ajax had liever nog even gewacht met communiceren, maar De Telegraaf kwam vrijdagmorgen al met het nieuws. Daarom besloot onze club om er een summier persbericht uit te sturen, waarin het nieuws werd bevestigd. Later op de vrijdag volgde een uitgebreider persbericht.

Gehrels was acht jaar lang wethouder namens de PvdA in de gemeente Amsterdam. Daar had ze onder meer de portefeuilles sport en recreatie, economische zaken en kunst en cultuur onder haar hoede. In Amsterdam was ze hard op de inhoud en zacht op de persoon, zoals dat zo mooi heet. Ook was ze directeur bij Berenschot Communicatie, werkte ze als consultant voor Arcadis en was ze jarenlang bestuurslid bij de Johan Cruyff Foundation.

Gehrels moet de opvolger worden van Michael van Praag. De erevoorzitter blijft in elk geval in functie tot de Bijzondere Algemene Vergadering van Aandeelhouders. De datum daarvoor moet nog worden gepland. 

“We zijn zeer enthousiast deze breed gedragen voordracht te kunnen doen,” reageert van Praag. “Carolien heeft ruime ervaring in het bedrijfsleven, de politiek en op maatschappelijke vraagstukken. Als voormalig wethouder van Amsterdam en ervaren bestuurder bij diverse andere organisaties, heeft Carolien bewezen dat ze complexe vraagstukken kan doorgronden en duurzame oplossingen kan aandragen. We verwachten dat zij met haar vermogen om partijen te verbinden en de kennis en ervaring die ze heeft, een waardevolle voorzitter van de raad van commissarissen is.”

De raad van commissarissen van Ajax droeg eerder al Hermine Voûte, Dirk Anbeek en Sirik Goeman voor als nieuwe leden. Over de voordracht wordt besloten op de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Deze vindt plaats op maandag 16 december 2024.

Actueel

Blogs

Altijd op de hoogte?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op sociale media

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden!

vanaf €15,- tot einde seizoen

Jouw voordelen

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen

  • En nog veel meer!