
Gedachten bij 18 maart
Op 18 maart 2025 vieren we de 125ste verjaardag van Ajax. Het zal niemand zijn ontgaan inmiddels. Deze dagen gaan mijn gedachten terug naar een andere legendarische Ajaxverjaardag, 33 jaar eerder.
Door Floris Mreijen
Op 18 maart 1992 bereikt de club de eerbiedwaardige leeftijd van 92 jaar. Ajax viert dat met een glorieuze rentree in het Olympisch Stadion. Na de Europese verbanning en de ‘thuiswedstrijden’ in Duitsland, spelen we eindelijk weer een Europese wedstrijd in Amsterdam.
En ik ben er bij, voor het eerst. Samen met mijn beste vriend. We zijn allebei veertien jaar en waren tot dan toe te jong om naar Ajax te gaan. Maar dankzij Bert, de vader van mijn beste vriend, kunnen we naar het stadion.
We hebben kaarten kunnen bemachtigen. Van die prachtige klassieke dunne tickets. Bert neemt ons mee. Tot dan toe luisterden we radio en keken we Ajax op televisie. Bert was ooit op Wembley geweest voor de Europacupfinale. Zoiets hoopten we ook ooit mee te maken.
Wat ik mij nog van die avond in 1992 tegen KAA Gent herinner? Verrassend veel. Het komen aanlopen over de brug richting het stadion. Al die mensen. Het overweldigende veld dat er prachtig bij lag onder de stadionlampen. De gigantische hoeveelheid fakkels die in die tijd het Olympisch Stadion in vuur en vlam zetten.
De twee snelle goals van Michel Kreek en Dennis Bergkamp in de eerste tien minuten. En het slotakkoord van Wim Jonk, vlak voor tijd, pal voor onze neuzen. Wat een avond. We waren verkocht.
De herinneringen aan die allereerste wedstrijden kwamen deze week levendig bij mij terug na het verdrietige nieuws dat Bert was overleden.
Het lukte ons ook aan kaarten te komen voor de halve finale tegen Genoa, onze tweede wedstrijd. En mijn broer bleek in staat na een doorwaakte nacht voor stadion De Meer zelfs tickets voor de finale tegen Torino te bemachtigen, onze derde wedstrijd. Bij alle drie deze gedenkwaardige wedstrijden was Bert met ons mee.
Nu, 33 jaar later en ontelbare stadionervaringen verder, komen mijn vriend en ik nog altijd bij Ajax. Tegenwoordig nemen we onze eigen zonen wel eens mee. Laatst zaten we nog samen op de tribune bij de wedstrijd tegen Eintracht Frankfurt.
De herinneringen aan die allereerste wedstrijden kwamen deze week levendig bij mij terug na het verdrietige nieuws dat Bert was overleden. Zijn afscheid is in de week van 18 maart.
Bert, rust in vrede. Bedankt voor die onvergetelijke avonden in 1992.
Altijd op de hoogte?
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Volg ons op sociale media
Luister naar de Ajax Life Podcast!
Iedere vrijdag. Door en voor supporters. Lekker luisteren, gewoon doen!

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden!
vanaf €15,- tot einde seizoen
Jouw voordelen
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen
En nog veel meer!

