Ajax - NEC
Zaterdag 10 oktober
10/10
Eredivisie
Dit beeld zegt alles. © De Brouwer
15 januari 2026 09.11 Door De Redactie

Frustratie overheerst in fotoverslag na blamerende bekeravond tegen AZ

Exact een jaar nadat Ajax door AZ werd uitgeschakeld in de strijd om de KNVB-beker, herhaalde de geschiedenis zich. Ware het niet dat de blamerende nederlaag nu veel groter uitviel dan twaalf maanden geleden: 6-0. Frustratie voert de boventoon in ons fotoverslag.

Je kunt zeggen dat Ajax nog steeds historie schrijft, maar dan op een negatieve manier. Niet eerder verloren de Amsterdammers met meer dan drie goals verschil van AZ. Laat staan met zes. Het was ontluisterend, schandalig en beschamend tegelijk. De ruim zeshonderd dapp’re strijders die de ploeg achterna reisden, beleefden dan ook een enorme rotavond.

Daarmee was het uitvak van het Afas Stadion overigens niet uitverkocht. Voor het bekerduel kwamen immers 750 kaarten beschikbaar. Onze lobby om de verkoop voor bekerpotjes ook open te gooien voor Ajacieden zonder nationale uitkaart, loopt al jaren. Daar blijven we ons ook voor inzetten. Helaas gaat Ajax, dat het uitregime bepaalt, daar tot dusverre niet in mee. We blijven echter aan die boom schudden.

Ajax moest zich vooral diep schamen voor de gigantische wanprestatie die werd geleverd. Dat realiseerden spelers en staf zich ook. Fred Grim en Youri Regeer gaven in hun interviews direct aan dat zij de uitsupporters gaan compenseren. “Zij krijgen het geld voor hun kaartje terug. Deze uitslag kan gewoon niet,” aldus de interim-trainer.

Onze fotograaf De Brouwer schoot plaatjes in het uitvak. Helaas betreffen het vooral foto’s van frustratie. Mocht je nog de behoefte voelen een (protest)stem uit te brengen op jouw Ajacied van de Wedstrijd, dan kan dat hier.

Altijd op de hoogte?

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!

Luister naar de Ajax Life Podcast!

Iedere vrijdag. Door en voor supporters. Lekker luisteren, gewoon doen!

Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden!

vanaf €15,- tot einde seizoen

Jouw voordelen

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen

  • En nog veel meer!