Met Maher Carrizo heeft Ajax weer een Argentijnse speler in de selectie. De negentienjarige rechtsbuiten kijkt uit naar de kennismaking met supporters en kan niet wachten om aan de slag te gaan.
Ajax maakte de transfer van Carrizo wereldkundig op de laatste dag van de winterse transferwindow. Hij komt over CA Vélez Sarsfield en tekent in de Johan Cruijff Arena een contract tot de zomer van 2030. Op de dag dat de gevoelstemperatuur op veel plekken in Nederland tot ver onder het vriespunt daalde, maakte de Argentijn voor het eerst kennis met zijn nieuwe club.
“Ik ben meer van de warmte. Het is inderdaad heel koud, maar ik moet me gewoon aanpassen. Dat komt zeker goed,” vertelt een lachende Carrizo in gesprek met Ajax Media. Regelmatig neemt hij een nipje van zijn maté, het Argentijnse drankje dat we ook regelmatig zagen bij zijn landgenoten Lisandro Martinez en Nico Tagliafico. Natuurlijk kent de nieuwkomer de voormalig Ajacieden.
“Ik bekeek de afgelopen dagen beelden. Ik zou ook graag met Nico en Lisandro willen praten over de club,” reageert de vleugelspeler enthousiast op zijn Argentijnse voorgangers, die beiden meer dan honderd wedstrijden in het eerste elftal speelden.
Dat Carrizo zijn handtekening zette onder een contract voor 4,5 jaar, stemt hem vrolijk. “Ik ben heel blij. Dit maakt mij enorm trots en mijn familie ook. Ik ben blij onderdeel te zijn van een grote club als Ajax.”
De aanvaller, die bij Vélez Sarsfield 11 keer scoorde in 52 wedstrijden, kijkt uit naar zijn nieuwe avontuur in Amsterdam. “Ik vind dit allemaal prachtig. Ik twijfelde niet toen ze me vroegen hier naartoe te komen. Ajax is een heel grote club met een rijke historie. Ik ben hier heel gelukkig.”
Nou, dat is snel! Op verzoek beschrijft de rechtsbuiten wat voor speler hij is. “Ik ben heel snel, onvoorspelbaar en sterk in de een-tegen-een. Daarbij heb ik ook een aardig schot,” zo laat hij weten. Kylian Mbappé en Neymar beschouwt hij als zijn grote voorbeelden. Althans, als we Lionel Messi buiten beschouwing laten. “Die is van een andere categorie,” aldus Carrizo, bij wie opvalt dat hij veel tatoeages op zijn lichaam heeft.
Vooral het grote exemplaar op zijn rug springt in het oog. “Het is de helft van een leeuwenhoofd en de helft van het gezicht van Jezus. Dat staat voor een strijder zijn, vechten en nooit opgeven. Ik houd van tattoo’s. Ik vind het mooi. Daarom zijn het er zoveel. Maar de grootste is wel het meest opzienbarend.”
Over zijn doelen bij zijn nieuwe club is hij duidelijk. “Ik wil hier bij Ajax vooral het team en mijn teamgenoten helpen. En uiteraard titels winnen met Ajax. Daar gaat het om. Het is wennen, maar ik heb mijn familie die mij steunt. Hopelijk kan ik snel wennen en genieten van deze prachtige club.”
De Zuid-Amerikaan bekeek al wat filmpjes over Ajax en de supporters. “Ik kan niet wachten om mijn eerste wedstrijd te spelen en ervan te genieten samen met de fans.”
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES