Ajax is in Zwitserland voor het belangrijke uitduel met FC Sion. De ploeg vloog naar Genève en reed vervolgens per bus naar Sion. Daar nam Davy Klaassen de tijd om vragen van Ajax Life te beantwoorden.
Hey Davy. Je wil altijd het hoogst haalbare, maar hoe kijk je naar de Conference League? Zie je het als een toernooi waarmee Ajax Europees weer wat kleur op de wangen kan krijgen?
“Laten we eerst deze laatste horde nemen. Daarna mag je de vraag opnieuw stellen, maar ik snap uiteraard wat je bedoelt. Wat mij betreft speelt Ajax elk jaar Europees en het liefst natuurlijk zo hoog mogelijk.”
De Conference League brengt je op plekken als Tolka Park en nu Sion. Bij kwalificatie voor het hoofdtoernooi volgen vast meer obscure plekken. Hoe kijk jij daar als voetballiefhebber naar?
“Ik vond het vorige week eigenlijk best leuk om in Dublin te spelen. De voetballiefhebber in mij ziet de charme daar zeker wel van in. In de Conference League kom je over het algemeen waarschijnlijk vaker bij vergelijkbare clubs en stadions terecht. Maar goed, uiteindelijk speel ik natuurlijk het liefst in de Johan Cruijff Arena, want dat is onze thuisbasis.”
De voetbalwereld is opportunistisch. Dat weet jij ook. De ene minuut wordt Ajax kampioen, een minuut later degraderen we, bij wijze van spreken. Hoe gaan jij en je medespelers daarmee om?
“Dat is de voetbalwereld. Dat is niet anders dan voorgaande jaren. We moeten aan ons spel werken. Simpel. We moeten ons dus niet teveel bezighouden met wat mensen zeggen, maar zorgen dat ze er anders over gaan denken.”
Hoe kan het dat de energie in de tweede helft tegen sc Heerenveen zo leek weg te zakken? Het seizoen is net begonnen en jullie moeten nog wel even… Het ging bij Ajax de laatste tijd al zo vaak over fitheid, dus het verwonderde ons eigenlijk wel.
“Het hoeft niet per se fitheid te zijn. Er zijn ook andere factoren die meespelen. We hadden een goeie en intensieve voorbereiding. Ik denk dan ook niet dat fitheid een probleem is. Bij moeilijkere momenten in de wedstrijd is het belangrijk dat we goede keuzes maken, zowel met als zonder bal.”
Jullie zijn vast door de technische staf bijgepraat over FC Sion. Wat weet je van die ploeg en wat verwacht je van de eerste wedstrijd op Zwitserse bodem?
“Ik verwacht dat we ons spel laten zien dat we overal willen spelen, ongeacht waar we zijn. De technische staf bereidt ons deze dagen voor op de specifieke sterktes en zwaktes van FC Sion. We willen een goede uitslag neerzetten als eerstvolgende stap richting het hoofdtoernooi. Daar gaan we voor.”
Hoe leeft deze wedstrijd bij jou en je medespelers? Is iedereen ervan doordrongen hoe belangrijk deze twee potjes zijn? En hoe merk je dat?
“Een seizoen zonder Europees voetbal wil natuurlijk niemand hier. Daar wil ik ook niet aan denken. Iedereen is er dus goed van doordrongen hoe belangrijk de wedstrijd van donderdag is. Dat gevoel had ik in de eerdere rondes overigens ook al.”
Er is weer een uitverkocht uitvak in Zwitserland. Ajacieden blijven maar spaarvarkens stuk slaan. Welke boodschap heb je voor hen?
“Een vol uitvak geeft ons steun, waar je ook bent. En ik vind het ook prachtig te zien dat er altijd zoveel Ajacieden mee zijn. Ik ben ze daar heel erg dankbaar voor, want het is inderdaad niet niks om er steeds maar weer bij te zijn.”
Sluit je aan bij onze ruim 155.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2026 ajaxlife.nl – Powered by TRES