Het lukt Ajax dit seizoen maar niet om twee duels op rij te winnen. Wéér volgde er puntenverlies na een zege. De beroerd voetballende ploeg van John Heitinga speelde in eigen huis met 1-1 gelijk tegen sc Heerenveen. Dit viel op.
Eerbetoon aan Paddy
We werden deze week opgeschrikt door het verdrietige nieuws dat Patrick Overeem, beter bekend als Paddy, om het leven kwam bij een ongeluk op het water. De Ajaxsupporter in hart en nieren overleed op slechts dertigjarige leeftijd. De volledige selectie stak supporters op Zuid een hart onder de riem met een warm applaus, vlak voor de warming-up.
De dertigste minuut stond volledig in het teken van Paddy. Er rolde een groot doek naar beneden, terwijl er ook veel vuurwerk – de wedstrijd werd tijdelijk stilgelegd – te zien en horen was. Het ‘We love you, Paddy’ klonk uit duizenden kelen. Op Zuid lag de gehele wedstrijd een prachtig wit-rood-wit boeket. Ook werd er met een grote vlag van Paddy gezwaaid. Zelfs in het uitvak zagen we een doekje.
We wensen alle nabestaanden en Ajaxgabbers ontzettend veel sterkte met het verlies van deze dapp’re strijder.
Godts opent score
Heerenveen nam in de Johan Cruijff Arena, waar we overigens veel te veel lege stoeltjes zagen, het initiatief. De ploeg uit Friesland zette Ajax volledig vast. De thuisploeg kwam in de openingsfase amper over de middenlijn. We hoopten op een vurig begin, maar zagen niets meer dan een Amsterdams waakvlammetje.
Toen Ajax er voor het eerst doorheen kwam, werd het ook gelijk gevaarlijk. Kenneth Taylor ging in de zestien over het been van een Heerenveenspeler en arbiter Jannick van der Laan wees naar de stip. In de herhaling werd echter al snel duidelijk dat Taylor heel gewillig viel. De VAR draaide de beslissing terug. Dat leek ons terecht.
Verder denken we dat weinig momenten van het eerste halfuur de samenvatting halen. Ajax kon de tijdelijke onderbreking goed gebruiken, want het liep voor geen meter. De opluchting was groot toen Mika Godts zijn ploeg na veertig minuten op voorsprong bracht. De Belg draaide knap weg bij zijn tegenstander en schoot diagonaal raak.
Wachten op gelijkmaker
Het liep in de tweede helft niet veel beter. Ajax leidde ontzettend veel balverlies. Hoewel Heerenveen ook niet opperbest speelde, kon je wachten op de 1-1. Zo’n wedstrijd was het. De gelijkmaker kwam er dan ook. Maas Willemsen testte Remko Pasveer van grote afstand. De doelman verwerkte het schot niet goed. De rebound was voor Vaclav Sejk.
Ajax ging nog wel op zoek naar een nieuwe voorsprong, maar gescoord werd er niet meer. Zo lukte het de Ajacieden weer niet twee zeges aan elkaar vast te knopen. Het 1-1-gelijkspel tegen Heerenveen is opnieuw een doffe klap in een seizoen waarin we al zo veel tikken moesten incasseren.
De opdracht aan het begin van het seizoen was meer Ajaxvoetbal. We zien niet eens het begin van wat daar op lijkt. Wanneer houdt de ellende op?
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES