Ajax kreeg in de finale van de Como Cup een lelijke tik op de neus van gastheer Como 1907. John Heitinga sprak van een kloteavond, terwijl hij ook kort in ging op de afwezigheid van Jorrel Hato.
Rondom het finaleduel ging het veel over één speler die juist niet binnen de lijnen verscheen. Hato staat in de nadrukkelijke belangstelling van Chelsea FC, dat een bod bij de Amsterdamse clubleiding neerlegde. De verdediger was in Stadio Giuseppe Sinigaglia gewoon aanwezig, maar kwam niet in actie.
“Hij gaf zelf aan niet te willen spelen. Daar wil ik het graag bij laten. Als iemand niet wil spelen, richt ik me liever op de spelers die ik wel tot mijn beschikking heb,” vertelde Heitinga na afloop aan Ajax Life.
De trainer zag zijn ploeg hard onderuit gaan tegen Como, terwijl het ook nauwelijks iets creërde. “Dit is een heel vervelende avond. Deze moet je nu nemen. Ik denk dat we heel veel lessen uit dit duel kunnen halen. We zitten nog midden in de voorbereiding. En ik moet Como een groot compliment geven. Als je het over intensiteit hebt, hadden zij dat meer dan wij.”
“Zij waren vaster aan de bal, terwijl wij heel slordig begonnen,” vervolgt Heitinga. “Dan is het moeilijk onder de druk uit te voetballen. De tweede helft probeer je toch nog wat lichtpuntjes eruit te halen. Ik denk wel dat een paar jonge jongens goed invielen, waaronder Rayane Bounida. Maar we hebben verloren van een tegenstander die in alles beter was. In het fysieke gedeelte, maar ze waren ook vaster aan de bal.”
Heitinga stelt niet te schrikken van de oorwassing. “Want we zijn net een paar weekjes onderweg. We zitten nog midden in de voorbereiding en vragen veel van die jongens. Niet alleen tijdens een wedstrijd, maar ook op de trainingen. Dan ben je aan het zoeken naar de beste samenstelling, maar we maakten voor deze wedstrijd ook bepaalde keuzes, omdat we een paar dagen eerder ook speelden.”
“Het allerbelangrijkste is dat we op tijd klaar zijn voor de competitiestart,” weet Heitinga. “Natuurlijk moeten we nog meer fysieke inhoud kweken. Dat is logisch. Een paar jongens sloten afgelopen week pas aan, dus we zitten nog in de opbouw richting de competitie. Juist daarvoor speel je ook dit soort wedstrijden. Het is goed dat die minuten nu in de benen zitten, maar over het vertoonde spel zijn we natuurlijk ontevreden.”
Dat er in deze periode altijd veel speelt rondom inkomende en uitgaande transfers, is evident aan de voetballerij. “Je weet dat dit een onzekere periode is. Daar krijgt elke club en trainer mee te maken. We zijn nu met elkaar aan het puzzelen om de selectie in elk geval compleet te krijgen.”
Uiteindelijk kijkt Heitinga met gemengde gevoelens terug op de trip naar Italië. “Vooral als je ziet hoeveel supporters er opnieuw aanwezig waren. Ofwel omdat ze het combineerden met hun vakantie, ofwel bewust voor dit toernooi.”
“De organisatie moet ik een compliment geven. Het was allemaal goed georganiseerd. Onze eerste wedstrijd was behoorlijk. Daarin hebben we een beetje kunnen laten zien hoe we willen spelen. Deze tweede wedstrijd was een harde les.”
Sluit je aan bij onze ruim 150.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES