Stoeltje 63: Hooghouden
nieuws
Mijn man van de middag had ook nummer vier op zijn Ajaxshirt staan. Het was alleen niet dezelfde als die van de stadionspeaker. Het gastje dat voor de wedstrijd de bal dertienhonderdennogwat keer wist hoog te houden was namelijk de enige voetballer die de klassieker waardig was. Helemaal in de geest van Richard Witschge.
Door Nicky Samsom
Dat rugnummer vond ik meteen helemaal kloppen bij het mannetje. Net als onze aanvoerder straalde hij veel rust uit. Nonchalant haast wist hij alle aandacht op zich te vestigen. Hij bedankte het applaudisserende publiek na zijn wereldprestatie ook in stijl. Op z'n Pantelic'. Met een klapbeweging hoog boven het hoofd. Lichtelijk arrogant. Ajaxwaardig.
Ik moest gelijk ook aan Dries denken. Het jongetje dat ook zo goed kon hooghouden. Hij vestigde het record voor een wedstrijd tegen PSV. Hij moest toentertijd zelfs worden onderbroken omdat de wedstrijd anders niet op tijd kon beginnen. Een wedstrijd die vervolgens met 0-1 werd verloren. Hoewel ik die link heel even maakte, kon ik me dit scenario even na twaalven nog helemaal niet voorstellen. Verliezen tijdens de klassieker. Thuis. Dat ging natuurlijk never nooit niet gebeuren.
Toch lijkt dat kleine mannetje zijn klassiekers beter te kennen dat de spelers van het eerste. Geen van hen leek over veel historisch besef te beschikken. Nieuweling Dico Koppers maakte nog een aardige indruk, maar de rest is kennelijk voor een potje tegen de aartsrivaal niet te motiveren. Alsof Frank de Boer, Dennis Bergkamp en Wim Jonk vergeten waren de waarde van deze wedstrijd over te dragen. Wat overigens niet eens zo gek zou zijn. Iets vanzelfsprekender is er bij Ajax namelijk niet.
Van de tribune was hier weinig van te merken. Gelukkig speelde Kenneth Vermeer een ijzersterke wedstrijd. Na dat jongetje, mijn man van de middag. Ik begrijp dat iemand met een directe rode kaart als beste man betitelen wat onethisch is. Maar zonder die kaart had Ajax hoogstwaarschijnlijk verloren. Een zeer noodzakelijke noodgreep dus.
Dat Jasper Cillessen er vervolgens inkwam voor Gregory van der Wiel was niet meer dan logisch. Hopelijk komt de rechtsback binnenkort uit zijn vormcrisis en gaat de hem omringende negativiteit niet teveel in zijn hoofd zitten. Zijn talent is overduidelijk, het komt er gewoon even niet uit. Het manco van het hele team.
Dit jaar is er gewoon niemand om zich in Otman Bakkal vast te bijten. Misschien wat flauw verwoord, maar zo'n soort boodschap werd tijdens Ajax - Feyenoord wel pijnlijk duidelijk. Nu moet de inspiratie en de motivatie in Kerkrade worden gevonden. Twee keer maar liefst.
Maar hee, Limburg ligt wel weer iets dichter bij Zagreb. Mijn god, om positief te blijven met dit Ajax ga ik wel steeds gekkere dingen zeggen. Kom op Ajax, verlos me van die kronkel.
Meer Stoeltje 63 door Nicky Samsom:
Ajax - AZ - Stoeltje 63: Alles onder controle
Ajax - FC Twente: Stoeltje 63: Het ene seizoen is het andere niet
Ajax - Olympique Lyon - Stoeltje 63: Champions Leagueblauw
Ajax - Vitesse - Stoeltje 63: Man van de wedstrijd
|
|
zwaar respect voor die gozer !!! hij was ook mijn held !! ik gin echt voor dat gozer staan zo goed :D nieuwe ajax talent!! |
|
|
hoe veel heeft ie gehaald |
- Geen straf AZ voor uitdelen g...
- Op bezoek bij Wamberto in de ...
- Man United nu wel met B-elfta...
- Een extraatje bij een lidmaat...
- Een extraatje bij een lidmaat...
- Ajax Kids Tour volgende week ...
- Informatie busreis Manchester
- Introverte De Jong denkt dat ...
- Meulensteen: 'De Boer moet va...
- Ling sprak met technisch hart...
- Sightseeing Manchester: uitga...
- Openbare training Ajax op Old...
- Informatie omwisselen voor Ma...
- SVA-leden kunnen gratis Engel...

23
Feb 12
26
Feb 12
04
Mrt 12

Christian Eriksen
- Ajax: Ajax wil verrassing force...
- Ajax: ‘Balbezit van Ajax voorko...
- Ajax: Ajax aangekomen in druile...
- AD: De Boer: Hopelijk kunnen ...
- AD: Ajax wil ook beetje genie...
- AD: Rooney mist Ajax door kee...
- VI: Blessureleed dwingt Frank...
- VI: Cruijff en Jonk pakken do...
- VI: Suk efficiëntste speler ...
- AN: De Boer: met eigen spelle...
- AN: Stam: Van Rhijn heeft all...
- AN: Enige wijziging in basis:...
- AF: De Boer: ‘hopelijk ook no...
- AF: KNVB spreekt AZ vrij inza...
- AF: Ferguson: 'Balbezit van A...
- AS: De Boer: 'Proberen wat te...
- AS: Nani, Young en Hernández ...
- AS: 'Voorkomen goals Ajax wor...
- A1: Olfers genomineerd als me...
- A1: Cruzeiro na Ajax tweede t...
- A1: Ajax qua toeschouwersaant...
- RS: Dat hoop je
- RS: Ajax is relaxed!
- RS: Kramp Cruijff
- AJS: Nieuws: Een extraatje bij...
- AJS: Nieuws: Gezocht: ballenjo...
- AJS: Nieuws: Foto vaandeldrage...
| ronde | punten | ||
| 1 | PSV | 22 | 45 |
| 2 | AZ | 22 | 45 |
| 3 | Heerenveen | 22 | 43 |
| 4 | FC Twente | 21 | 42 |
| 5 | Feyenoord | 22 | 41 |
| 6 | AFC Ajax | 22 | 40 |
| 7 | Vitesse | 22 | 32 |
| 8 | Groningen | 22 | 32 |
| 9 | Roda JC | 22 | 31 |
| 10 | Heracles | 22 | 30 |
| 11 | FC Utrecht | 22 | 25 |
| 12 | RKC | 22 | 25 |
| 13 | ADO | 22 | 24 |
| 14 | NEC | 22 | 23 |
| 15 | NAC | 22 | 22 |
| 16 | VVV | 22 | 19 |
| 17 | Excelsior | 22 | 15 |
| 18 | Graafschap | 21 | 13 |












