Meer strepen dan sterren

Columns

Maandag werd het nieuwe uitshirt van Ajax gepresenteerd. Het ziet er gelikt uit. Binnenkort wordt ook het nieuwe thuistenue onthuld en daar ben ik erg nieuwsgierig naar. Vooral vanwege de ophef over de drie 'wurgkoorden' van sponsor Adidas die op het shirt schijnen te komen. Er wordt moord en brand geschreeuwd en termen als 'heiligschennis' zijn niet van de lucht. Het is een understatement om te zeggen dat er nogal wat weerstand onder de supporters is tegen dit besluit.

Het is -zo heb ik begrepen- een verlaat afscheidscadeautje van Maarten Fontein. Nog net geregeld voordat hij met pek en veren besmeurd de ArenA werd uitgejaagd. Maarten zal de afgelopen dagen vast nog weleens stiekem in zijn vuistje hebben zitten gniffelen. Maar ondanks dat die aardappel ons kennelijk een kunstje heeft geflikt door ons die strepen op de mouw te spelden, heeft hij voor Ajax een erg goede deal gesloten waardoor de club qua sponsoring ver voorop loopt in Nederland en wij tot de topclubs in Europa behoren.

Maar een topclub is ons aller Ajax eigenlijk al een tijdje niet meer. Althans, de matige prestaties in zowel de Nederlandse als Europese competities rechtvaardigen de term 'topclub' niet meer. Daar moeten we op dit moment gewoon eerlijk in zijn. En daar maak ik me persoonlijk drukker over dan of er al dan niet strepen op de mouwen van het 'heilige' Ajaxshirt komen. Want heb je Ajax de laatste tijd nog gevolgd? Het is toch haast te triest voor woorden om de club op vrijwel alle fronten te zien afglijden naar een steeds bedenkelijker niveau?

We hebben allemaal zitten dutten en nu worden we links en rechts om de oren geslagen door  (incidenteel) succes boven hun stand levende provincieclubs. Het wordt tijd dat we beseffen dat we niet meer achterover kunnen leunen en teren op het oude succes zoals we altijd gedaan hebben. We kunnen er niet meer van uitgaan dat het allemaal vanzelf wel goed komt, simpelweg omdat wij Ajax zijn. We zijn op achterstand geraakt en er zal hard gewerkt moeten worden om die achterstand weer in te halen.

Daar hebben we een winnend Ajax met een zo sterk mogelijk eerste elftal voor nodig, alsmede een florerende jeugdopleiding. En let's face it: daar kunnen we die (extra) miljoenen die de nieuwe sponsordeal met Adidas opleveren goed bij gebruiken. Want er zal ongetwijfeld veel geld mee gemoeid zijn. Dus als er drie streepjes voor nodig zijn om dat te bereiken, so be it. Dan heb ik daar geen al te grote moeite mee. Dan zullen die miljoenen ook daadwerkelijk in het versterken van het elftal en het verbeteren van de jeugdopleiding moeten worden gestoken. Anders hebben we straks meer strepen op het shirt dan kampioenssterren en dat kan nooit de bedoeling zijn.

Stuur door
Reageer
Reacties : 1
Dit jaar waren we nummer 1 qua sponsoring in Nedelrand. Alleen niet op het veld. Ajax is en blijft nog steeds een voetbalclub. Opbokken met die strepen en die poen, eerst maar eens kampioen!
Reacties : 161
Wie zegt dat Ajax nog steeds een voetbalclub is spreekt meer uit de hoop dan uit het realisme denk ik. Ook ik vind het jammer om dit te moeten zien, maar Ajax is een bedrijf met voetbal als core business. De achterstand wordt steeds groter net als de druk die iedereen op Ajax uitoefend als succes uitblijft. Ook spelers hebben geen clubliefde meer, bij binnenkomst roepen ze dat ze het Ajax shirt het mooiste ter wereld vinden maar doen dit net zo makkelijk bij een volgend transfer naar het buitenland. Spelers zien Ajax als een mooie opstap naar het buitenland. Roepen dat we de beste zijn doe ik al lang niet meer want ik zie nu zelf ook in dat ik mezelf soms belachelijk maakt. Helemaal als we weer eens verliezen van een provincie clubje. De discussie over wel of geen drie strepen maakt Ajax niet beter, misschien die miljoenen van Adidas in de toekomst wel. Wat dat betreft heb ik nog hoop
Reacties : 840
Ik zie de drie strepen als 'geld' niets meer niets minder maar wel lelijk is dat de strepen niet doorlopen, mja, ieder zijn smaak.
En 'Oosterling' ik heb heimwee naar de sticker welke ik jaren geleden op mijn scooterkoffer HAD: ''Ajax nooit meer in te halen...''.
Ik hoop dat volgend seizoen zo'n sticker weer van toepassing is!
 
sluiten
OK